Trwa ładowanie...
d2r1fhh

Erbud wykona V etap Promenad Wrocławskich dla Vantage Dev. za 31,5 mln zł netto

Warszawa, 15.07.2016 (ISBnews) - Spółka zależna Vantage Development - Promenady V VD - zawarła porozumienie z Aldesa Construcciones (wykonawcą inwestycji deweloperskiej Promenady Wrocławskie etap IV, etap V i etap VI) w sprawie rozwiązania umowy dotyczącej etapu V, pod warunkiem zapłaty przez wykonawcę kwoty 0,5 mln zł tytułem zryczałtowanego odszkodowania za niewykonanie umowy. Jednocześnie Promenady V VD powierzyła realizację V etapu inwestycji Erbudowi - za 31,5 mln zł netto, podał Vantage.

Share
d2r1fhh

"Na podstawie umowy nowy wykonawca został zobowiązany do całkowitego i kompletnego wykonania budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu. Nakaz rozpoczęcia robót został wydany wraz z zawarciem umowy. Wartość umowy wynosi 31,5 mln złotych netto" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka zależna Vantage Development (PRW sp. z o.o.) zawarła z Aldesa porozumienie w przedmiocie przyznania Aldesie prawa odstąpienia od umowy o roboty budowlane i generalne wykonawstwo etapu VI, za zapłatą na rzecz PRW odstępnego w kwocie 0,5 mln zł. Prawo odstąpienia wykonawca może wykonać do dnia 31 marca 2017 r., podano również.

"Aldesa nadal realizuje etap IV inwestycji" - podsumowano.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu do 255 sprzedanych rok wcześniej.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. miała 1 763,28 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2r1fhh

Podziel się opinią

Share
d2r1fhh
d2r1fhh