Trwa ładowanie...
d3zil1s

ES-System będzie konsekwentnie rozwijać sprzedaż eksportową

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - ES-System zakłada dalszy konsekwentny rozwój sprzedaży eksportowej, pracuje nad wejściem na nowe rynki, poinformował agencję ISBnews prezes spółki Rafał Gawrylak.

Share
d3zil1s

"Zakładamy konsekwentny rozwój sprzedaży eksportowej. W bieżącym roku eksport będzie oscylował wokół 18-20% udziału w całości sprzedaży grupy" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Obecnie ES-System skupia się na pozyskiwaniu zleceń w krajach Europy Południowej i Zachodniej oraz na Bliskim Wschodzie.

"Pracujemy dalej nad rozwojem eksportu. Zdobywamy nowe rynki eksportowe, mapa zasięgu sprzedaży zagranicznej ES-System powiększa się o takie kraje jak Islandia i Albania. Nawiązujemy współpracę z kolejnymi partnerami w Bośni i Hercegowinie oraz w Czarnogórze. I dalej, oczywiście, pracujemy nad zwiększeniem liczby realizowanych projektów w krajach wysokorozwiniętych Europy Zachodniej, Skandynawii, Europy Południowej" - powiedział prezes.

d3zil1s

Dotychczas duży udział w sprzedaży eksportowej ES-System miały kraje Europy Zachodniej i Północnej. "Liderem sprzedaży eksportowej w I kwartale był rynek szwedzki. Znaczący udział w I kwartale zyskały rynek niemiecki, który osiągnął udział 9,7% wobec 3,8% rok wcześniej, oraz rynek szwajcarski, który osiągnął 9,4% wobec nieznacznych udziałów w roku 2014. Koncentrujemy się również na krajach bałtyckich, które zanotowały ponad 24% wzrost sprzedaży r/r" - powiedział Gawrylak.
W I kwartale 2015 roku sprzedaż eksportowa spółki wzrosła o 12% r/r do poziomu 6,8 mln zł. Sprzedaż rozwiązań oświetleniowych w technologii LED wzrosła o 102% i osiągnęła 49% całości sprzedaży eksportowej wobec 28% w analogicznym okresie 2014 roku. Eksport stanowił 18% całkowitej sprzedaży grupy kapitałowej.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 169 mln zł w 2014 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d3zil1s

Podziel się opinią

Share
d3zil1s
d3zil1s