Trwa ładowanie...
wilno

Estoński przewoźnik Lux Express wycofuje się z Polski. Zostaje tylko połączenie do Wilna

Po dokonaniu głębszej analizy firma postanowiła zweryfikować swoją strategię biznesową i skupić się na rozwoju na rynkach bałtyckich.

Share
Estoński przewoźnik Lux Express wycofuje się z Polski. Zostaje tylko połączenie do Wilna
Fot: Wikimedia/Kaarels CC SA 3.0
d43icgv

Estoński przewoźnik autokarowy Lux Express 1 kwietnia tego roku wycofuje się z rynku polskiego i większość tras ulegnie likwidacji - poinformowała przewozowa spółka w komunikacie. Pozostanie tylko połączenie z Warszawy do krajów bałtyckich.

"Po dokonaniu głębszej analizy firma postanowiła zweryfikować swoją strategię biznesową i skupić się na rozwoju na rynkach bałtyckich" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że od 1 kwietnia 2017 roku ulegają zawieszeniu trasy międzynarodowe z Warszawy i Krakowa do Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy i Donovaly.

d43icgv

Spółka poinformowała, że biuro obsługi klienta skontaktuje się bezpośrednio ze wszystkimi osobami, które posiadają bilety na podróże od 1 kwietnia 2017 roku, a koszty zakupu biletów zostaną zwrócone.

"Chcielibyśmy także podkreślić, że nadal będzie możliwe korzystanie z naszej oferty na trasach z Warszawy do krajów bałtyckich. Bez zmian pozostaną dostępne 4 połączenia dziennie na trasie Warszawa-Kowno-Wilno" - napisano w komunikacie.

Lux Express zaczął wozić pasażerów po Polsce w marcu 2015 roku. Pierwszą uruchomioną trasą było połączenie Warszawa - Kraków. Estończycy zaczęli konkurować z innym autokarowym przewoźnikiem - Polskim Busem.

d43icgv

Podziel się opinią

Share
d43icgv
d43icgv