Trwa ładowanie...
d4buniu

Eurocash i Kopex mają zgodę UOKiK na przejęcia

31.05. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Eurocash spółki LuxCo2, z grupy CEDC. UOKiK zgodził się także na przejęcie przez...
Share
d4buniu

31.05. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Eurocash spółki LuxCo2, z grupy CEDC. UOKiK zgodził się także na przejęcie przez Kopex spółki Ryfama - poinformował UOKiK w komunikacie.

"Po przejęciu LuxCo2, Eurocash będzie jednocześnie sprawował kontrolę nad kilkunastoma spółkami, zajmującymi się sprzedażą alkoholu i innych napojów - zależnymi obecnie od CEDC" - napisano w komunikacie.

Eurocash zajmuje się hurtową sprzedażą produktów codziennego użytku, m.in. poprzez placówki typu Cash&Carry. LuxCo2 jest natomiast częścią grupy kapitałowej Central European Distribution Corporation (CEDC) i został utworzony na potrzeby tej koncentracji.

Ponadto, UOKiK zdecydował, że Kopex może przejąć spółkę Ryfama.

"Przedsiębiorcy zajmują się produkcją maszyn górniczych. Po przeprowadzeniu transakcji Kopex ma wejść w posiadanie akcji stanowiących 89,87 proc. udziału w kapitale zakładowym Ryfamy" - napisano. (PAP)

pam/ gor/

d4buniu

Podziel się opinią

Share
d4buniu
d4buniu