Trwa ładowanie...
kasyno
09-09-2012 15:16

Europa będzie miała swoje Vegas

W Madrycie powstanie kompleks kasyn i hoteli, tzw. Eurovegas. Jego promotorem jest amerykański multimilioner Sheldon Adelson, właściciel kasyn m.in. w Las Vegas, Makao i Singapurze.

Share
Europa będzie miała swoje VegasŹródło: Jupiterimages
d2tf241

Data rozpoczęcia budowy została uzależniona od ewolucji kryzysu ekonomicznego w Europie. W skład europejskiego Las Vegas wejdzie 12 luksusowych hoteli, 6 kasyn, 9 teatrów, 2 pola golfowe i sala koncertowa na 15 tysięcy miejsc. Budowa będzie kosztowała prawie 19 miliardów euro, a dzięki niej pracę znajdzie 200 tysięcy osób.

- Hazard stanowić będzie jedynie 18 procent całego przedsięwzięcia. Resztę wypełnią kongresy oraz spektakle muzyczne i teatralne - zapowiada Esperanza Aguirre, prezydent wspólnoty autonomicznej Madrytu.

To jednak nie przekonuje przeciwników Eurovegas. Przypominają, że Sheldon Adelson uzależnił budowę kompleksu od zwolnienia z podatków oraz zmiany kilku ustaw, m.in. dopuszczającej palenie w miejscach publicznych. Nie zagwarantował też, że w hotelach i kasynach pracować będą mieszkańcy Hiszpanii.

d2tf241
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tf241
d2tf241