Trwa ładowanie...
loteria
02-08-2012 14:25

Europejczycy czekają na wielką wygraną. Niesamowita kwota!

176 mln euro - taka wygrana może paść w europejskiej loterii Euro Millions w losowaniu w najbliższy piątek. To czwarta co do wielkości stawka do wygrania w historii tej loterii, w którą można grać w dziewięciu krajach zachodniej i południowej Europy.

Europejczycy czekają na wielką wygraną. Niesamowita kwota!Fot: AFP/Gerard Julien
d20gxoq
d20gxoq

176 mln euro to mniej więcej tyle, ile kosztuje "Krzyk" Edwarda Muncha (sprzedany na aukcji w maju za 96 mln euro) plus luksusowy Rolls-Royce Phantom 336.

Kumulacja jest tak wysoka, ponieważ przez dwanaście ostatnich losowań w Euro Millions nie padła najwyższa wygrana, czyli siedem trafnych cyfr.

Wielkie sumy przyciągają kolejnych graczy, najliczniej, jak się okazuje, Brytyjczyków. Przed poprzednim losowaniem, pod koniec lipca (do wygrania było 141,4 mln euro), ponad połowę kuponów wypełnili Brytyjczycy. Właśnie w Wielkiej Brytanii padła rekordowa wygrana w 2011 roku - pewna para wygrała 185 mln euro.

Euro Millions jest dostępna za pośrednictwem dziesięciu loterii w dziewięciu krajach: Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Luksemburgu, Belgii, Szwajcarii, Portugalii, Irlandii i Austrii. Losowania odbywają się we wtorki i piątki. Gracze wypełniają dwa kupony, by trafić szczęśliwą siódemkę.

Ale szansa wygranej to jeden do 116 531 800. (PAP)

d20gxoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20gxoq