EURUSD coraz niżej

Na eurodolarze nastąpiło długo oczekiwano rozstrzygnięcie. Na skutek lepszych niż oczekiwano danych z rynku nieruchomości dolar istotnie zyskał na wartości. Według amerykańskiego Departamentu Handlu sprzedaż nowych domów wzrosła w styczniu o 9,6% miesiąc do miesiąca do 468 tys. z 427 tys. po korekcie w grudniu, podczas gdy analitycy prognozowali, że w grudniu sprzedano 400 tys. nowych domów. EURUSD z impetem przełamał dolne ograniczenie kanału wzrostowego, testując w dniu wczorajszym poziom 1,3700.

EURUSD coraz niżej
Źródło zdjęć: © AFP | Mark Wilson

27.02.2014 10:38

W dniu dzisiejszym czynnikiem pro dolarowym może okazać się wystąpienie Janet Yellen przed amerykańską Komisją Bankową Senatu, jeśli nowa szefowa Fed potwierdzi, że proces ograniczania programu skupu aktywów będzie kontynuowany zgodnie z planem pomimo generalnie nieco słabszych danych napływających z gospodarki amerykańskiej w ostatnim czasie. Dziś poznamy sprzedaż detaliczną i bezrobocie tygodniowe z USA.

Czynnikiem kluczowym dla notowań euro będą natomiast wstępny odczyt inflacji HICP z Niemiec przed jutrzejszym odczytem wskaźnika inflacji dla całej strefy euro. Ewentualny niższy wskaźnik cen konsumentów będzie argumentem dla ECB do dalszego luzowania polityki monetarnej, co z kolei będzie miałoby negatywny wpływ na notowania wspólnej waluty. W kontekście publikowanych danych warto też zwrócić uwagę na dzisiejsze wieczorne wystąpienie Mario Draghi’ego o 19:30.

EURPLN

Złoty dzisiaj traci na wartości. Notowania EURPLN znalazły się w szczególnym punkcie. Para handlowana jest powyżej chmury ichimoku. Po raz kolejny został przełamany także opór w postaci 38,2% zniesienia Fibo całości ostatnich spadków obserwowanych na wykresie dziennym, co wskazuje na możliwość pogłębienia korekty wzrostowej na eurozłotym.

EURUSD

Eurodolar wyłamał się dołem z kanału wzrostowego i z ostatniego zakresu konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia inwestorzy otrzymali silny sygnał spadkowy. Para przetestowała wsparcie w postaci linii tenkan i wspiera się obecnie na górnym ograniczeniu chmury ichimoku (1,3650). Należy oczekiwać dalszych spadków w rejon 1,3590-1,3625, który wyznacza geometryczną strefę wsparcia.

Anna Wrzesińska
IDMSA

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)