Trwa ładowanie...
dr6qtuv

Exact Systems zatrudni w tym roku 100 osób w nowej spółce w Chinach

Warszawa, 24.02.2016 (ISBnews) - Exact Systems otwiera swoją spółkę w Chinach i planuje zatrudnić w niej w tym roku 100 osób, podała firma.

Share
dr6qtuv

"Chiny to dwunaste państwo, w którym Exact Systems otwiera swoją spółkę, oraz pierwsze poza Europą. W związku z nową inwestycją, firma zamierza zatrudnić w tym roku 100 osób, które będą kontrolować wyroby produkowane przez kilku producentów aut oraz dostawców części i podzespołów" - czytamy w komunikacie.

Chiny to dwunaste państwo, w którym Exact Systems otwiera swoją spółkę, oraz pierwsze poza Europą, podkreślono w materiale.

Exact Systems przypomina, że tylko w 2015 r. w Państwie Środka wyprodukowano i sprzedano odpowiednio 24,5 mln oraz 24,6 mln pojazdów, co czyni ten kraj największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie, podano także.

dr6qtuv

"W 2015 roku sprzedaż chińskich marek samochodów osobowych osiągnęła 8,7 mln sztuk, o 15% więcej w porównaniu roku do roku. Tym samym rodzime marki osiągnęły ponad 41% udział w całkowitej sprzedaży samochodów osobowych w Chinach. Wszystkie te elementy stanowią znakomity grunt do ekspansji na ten odległy rynek" - powiedział prezes Paweł Gos, cytowany w komunikacie.

Model działania Exact Systems jest analogiczny do większości otwieranych na innych rynkach zagranicznych. Zgodnie z ideą wzrostu organicznego, nie przejął żadnej chińskiej spółki, lecz tworzy ją samodzielnie od podstaw, podkreśliła spółka.

"Chcemy w możliwie jak największym procencie przenieść dobrze działający i efektywny model polski na tamtejszy grunt. Dzięki temu firmy motoryzacyjne działające w Państwie Środka, w szczególności w Szanghaju i okolicach, zyskają doświadczonego partnera w zakresie outsourcingu kontroli jakości" - powiedział dyrektor ds. rozwoju rynków zagranicznych Paweł Wieczorek, również cytowany w komunikacie.

W tym roku Exact Systems liczy na co najmniej jeden kontrakt z producentami OEM oraz z kilkoma dostawcami części motoryzacyjnych. W sumie do końca tego roku planuje zatrudnienie około 100 osób.

Exact Systems działa od 2004 r. i jest dostawcą rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów.

(ISBnews)

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv