Trwa ładowanie...
d1xhjh7
10-02-2016 10:47

Fachowcy.pl Ventures mogą być gotowi do debiutu na GPW w 2017 r.

Warszawa, 10.02.2016 (ISBnews) - Fachowcy.pl Ventures koncentrują się na osiągnięciu progu rentowności w tym roku i liczą, że w kolejnym roku będą gotowi do przejścia na główny rynek GPW z NewConnect, poinformował ISBnews prezes spółki Piotr Surmacki.

d1xhjh7
d1xhjh7

"Obecnie spółka skupia się na rozwoju biznesu i osiągnięciu progu rentowności w tym roku. Aktualne tempo rozwoju spółki pozwala stwierdzić, że Fachowcy.pl Ventures mogą być gotowi do debiutu na głównym rynku GPW w przyszłym roku" - powiedział ISBnews Surmacki.

Spółka podała kilka dni temu, że według stanu na 1 lutego 2016 r. miała 1129 klientów korzystających z abonamentowej usługi obecności w internecie. Oznacza to wzrost całkowitej liczby klientów netto (uwzględniając rezygnacje) w ciągu roku o 656%. Technologia wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji używana przy pozyskiwaniu zleceń z internetu jest oferowana przez spółkę od ponad dwóch lat.

W samym styczniu 2016 liczba nowo podpisanych umów abonamentowych wyniosła 71 wobec 33 umów rok wcześniej.

Fachowcy.pl dostarczają usługi kompleksowej obecności małych i średnich firm w internecie w modelu abonamentowym (umowa minimum na 12 miesięcy). W ramach usług spółka dostarcza pełen pakiet narzędzi niezbędnych do optymalnego pozyskiwania zleceń i nowych klientów z internetu. Zaczynając od domeny (spółka jest oficjalnym rejestratorem domen internetowych w Polsce), przez indywidualnie stworzoną stronę internetową, po wszystkie narzędzia kontaktu klienta z firmą - takie jak wirtualny numer telefonu, poczta e-mail oraz usługa live-chat.

d1xhjh7

Prezes wskazał, że od kiedy "umarły" katalogi internetowe ok. 200 tysięcy małych i średnich firm w Polsce zostało pozostawionych "bez opieki" w internecie. Te firmy oczekują prostej i zrozumiałej dla nich oferty, która pozwoli im efektywnie pozyskiwać zlecenia z sieci. Dlatego - jak tłumaczy - Fachowcy.pl stworzyli kompleksową ofertę, obejmującą wszystko, czego potrzebują w ramach ich własnej domeny internetowej. Dzięki takiej konstrukcji oferty klienci mają pewność, że wartość marki, którą budują w sieci zawsze będzie ich własnością, podkreślił.

Władze spółki zdecydowały, że od lutego będą co miesiąc raportować liczbę klientów oraz liczbę nowo podpisanych umów. Przychód z konkretnej umowy zależy od rodzaju planu abonamentowego, na który zdecydował się klient. Spółka świadczy również dla swoich klientów dodatkowe usługi poza standardowymi pakietami.

Grupa kapitałowa Fachowcy.pl Ventures S.A. rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z internetu. Grupa kontroluje trzy spółki zależne: WAY2TRAFFIC Polska S.A. (dostawca technologii do optymalizacji działań reklamowych w Internecie), United Titans Sp. z o.o. (specjalizuje się w realizacji internetowych kampanii reklamowych rozliczanych za efekt) oraz Toxic Software Sp. z o.o. (zatrudnia programistów, którzy rozwijają wszystkie technologie wykorzystywane w grupie).

Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 20012 r. notowani są na NewConnect. Po debiucie na rynku alternatywnym firma została przejęta przez grupę inwestorów związanych z Piotrem Surmackim, który w 2013 roku objął stanowisko prezesa zarządu i następnie wprowadził do spółki firmę WAY2TRAFFIC Polska S.A., a następnie United Titans Sp. z o.o. i Toxic Software Sp. z o.o.

(ISBnews)

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7