Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
nest bank
23-10-2019 11:53

Faktoria wprowadza faktoring pełny

Faktoria rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2018 roku. Dokładnie po roku spółka ma w swoim portfolio już kompleksową ofertę faktoringową dla mikrofirm. Obecnie wprowadza usługę faktoringu pełnego.

Share
Faktoria wprowadza faktoring pełnyŹródło: Materiały prasowe
d25y0su

Faktoria, działająca pod skrzydłami Nest Banku, jest jedną z pierwszych firm na rynku, które zaprojektowały swoją ofertę na drodze warsztatów współtworzenia realizowanych z klientami. Koncepcja każdego nowego produktu Faktorii współtworzona jest podczas warsztatów, w których uczestniczą jego bezpośredni odbiorcy – mikroprzedsiębiorcy z różnych regionów Polski lub indywidualnych rozmów z klientami. Również we współpracy z klientami powstał nowy produkt pod nazwą Finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka skierowane jest do firm, które sprzedają lub chcą sprzedawać swoje usługi z wydłużonym terminem płatności - Przedsiębiorcy, którzy sprzedają na termin płatności, udzielają tym samym kredytu swoim odbiorcom. Zachowują się jak bank. W odróżnieniu od banku, nie mają jednak kompetencji do oceny zdolności płatniczej odbiorcy i również nie są w stanie przeprowadzić skutecznej windykacji. Poprzez to nie zabezpieczają ryzyka braku płatności, wystawiając swój biznes na ryzyko utraty płynności finansowej, a ta z kolei może prowadzić do upadłości – tłumaczy Michał Należyty , Członek Zarządu Faktorii.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Michał Należyty – Członek Zarządu Faktoria sp. z o. o.

d25y0su

Ideą faktoringu pełnego jest to, że firma faktoringowa przejmuje od przedsiębiorcy ryzyko braku otrzymania płatności za fakturę. Faktoria sfinansuje nawet 90% wartości faktury. Oferta obejmuje należności z terminem płatności nawet do 120 dni. Wiedza i doświadczenia Faktorii umożliwiają rzetelną ocenę kontrahenta – tak aby zminimalizować ryzyko braku płatności. Jeśli jednak odbiorca będzie się opóźniał z płatnością to firma sama zajmie się prowadzeniem działań monitorujących i windykacyjnych – mających na celu odzyskanie środków. Klient otrzymuje finansowanie, zapłatę za fakturę przed terminem jej płatności – dzięki czemu może spłacić swoje zobowiązania (utrzymać wizerunek rzetelnego partnera w biznesie) czy rozwijać swój biznes poprzez dalsze zakupy lub inwestycje.

d25y0su
d25y0su
d25y0su