Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
faktura
Materiały Prasowe
04-01-2023 16:39
Materiał prasowy: Taxon

Faktura od ręki? Tak! Program do fakturowania Taxon w Twoim smartfonie to wygoda i szybkość działania

E-faktury powoli, ale systematycznie wkraczają do firm, a niebawem staną się obowiązkowe. Regulator uważa, że Krajowy System e-Faktur ułatwi rozliczenia oraz usprawni przepływ dokumentów. Jednak część firm obawia się trudności. Na szczęście z pomocą przychodzą komercyjne programy do wystawiania faktur online.

 Źródło: materiały partnera
d3m2hku
d3m2hku

Program do fakturowania Taxon usprawni rozliczanie e-faktur

Na przystosowanie się do nadchodzących zmian dotyczących zarządzania fakturami zostało niewiele czasu. Od 2024 r. korzystanie z ustrukturyzowanych faktur elektronicznych, zgodnych z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF), będzie obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców.

Poznanie i zrozumienie zasad działania nowego systemu to żmudny proces, który może zająć sporo czasu. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i chcesz dostosować swoją firmę do wymagań KSeF, pomyśl o prostej w użyciu aplikacji Taxon.

Program do fakturowania został stworzony z myślą o wsparciu małych i dużych przedsiębiorstw. Jest to proste i intuicyjne oprogramowanie do wystawiania faktur i rachunków. Taxon skutecznie przyspieszy wystawianie e-faktur i wyeliminuje ewentualnie problemy oraz błędy. Wypróbuj aplikację Taxon, jeden z najlepszych programów do fakturowania online, i przekonaj się, że to zadanie może być szybkie i proste.

d3m2hku

Faktura VAT i inne rodzaje obsługiwanych dokumentów

Taxon usprawnia obieg dokumentów w firmie lub na linii firma–biuro rachunkowe. Faktura po wystawieniu trafia do programu księgowego. W tym momencie za jej obsługę odpowiada już biuro rachunkowe lub dział księgowości. 

Jednocześnie w imieniu Twojej firmy sporządzana jest deklaracja, która następnie przekazywana jest do urzędu skarbowego. Dostaniesz także powiadomienie w aplikacji o wynikach miesięcznych i kwocie podatku do zapłaty, co ułatwi Ci zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

Wybrane rodzaje obsługiwanych faktur:

 • krajowe;
 • eksportowe;
 • korekty faktur;
 • zaliczkowe;
 • VAT;
 • bez VAT

Wszechstronność aplikacji, którą zawsze masz pod ręką, pozwala na niemal natychmiastowe działania w momencie sprzedaży. Dzięki temu łatwiej uniknąć sytuacji, gdy kontrahent rozmyśli się, zanim biuro rachunkowe wyśle mu fakturę. Ponadto nie musisz niczego drukować – dzięki temu ograniczysz koszty zużycia materiałów biurowych.

Jakie korzyści dla Twojej firmy przyniesie program do obsługi faktur?

Generowanie faktur niemal jednym kliknięciem to wygoda i szybkość działania. Jeżeli jednak pojawią się trudności lub będziesz mieć pytania, to dzięki aplikacji możesz porozmawiać na czacie ze swoim biurem rachunkowym. Tego rodzaju korespondencja odbywa się w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybkie uzyskanie odpowiedzi na Twoje pytania.

d3m2hku

Program umożliwia monitorowanie kosztów i podatków Twojej firmy. Wystarczy, że prześlesz dokumenty do księgowej lub zaraportujesz koszty, wysyłając zdjęcia rachunków do biura rachunkowego. Taxon zapewnia przejrzystość w finansach, jest prosty w użyciu i bardzo wygodny w użytkowaniu.

Ile kosztuje program do faktur Taxon?

Taxon to darmowy program do wystawiania faktur, jeśli generujesz do 10 dokumentów miesięcznie. Dzięki temu jako przedsiębiorca, który dopiero rozwija żagle swojego biznesu, nie musisz przejmować się dodatkowymi kosztami. Narzędzie jest płatne, gdy pojawia się większa liczba faktur lub usług.

Aplikację do wystawiania faktur możesz połączyć z biurem rachunkowym Taxon lub ze swoim dotychczasowym księgowym, jeśli obsługuje on tego rodzaju narzędzia. Taka funkcjonalność sprawia, że masz pełną kontrolę nad obiegiem swoich faktur, co ułatwia planowanie kolejnych działań biznesowych.

Co jeszcze oferuje program do faktur online?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że konkurowanie ceną nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Co więcej, czasami klienci decydują się na Twoje produkty lub usługi w rozszerzonym zakresie, ponieważ w zamian za określoną cenę dostają dodatkowe rozwiązania. Podobnie jest w przypadku programu Taxon.

Dodatkowe korzyści dla Twojej firmy, które zapewnia Taxon:

 • bezpłatny program do faktur;
 • weryfikacja dokumentów przez księgowość;
 • raport miesięcznych kosztów;
 • łatwa i szybka komunikacja online przez aplikację;
 • stały kontakt z przypisaną do Twojej firmy księgową lub księgowym;
 • pełna odpowiedzialność za prowadzenie księgowości po stronie Taxon;
 • wsparcie certyfikowanych doradców podatkowych;
 • księgowość online – sprawdzone biura rachunkowe współpracujące z Taxon;
 •  odpowiedzialność za kontrole prowadzone przez organy administracji;
 • dodatkowo: obsługa płac w Twojej firmie.

Program do wystawiania faktur i współpraca z wybranym biurem rachunkowym to kompleksowa usługa dla małych i średnich firm, a także stowarzyszeń. Sprawdź dostępny wachlarz usług i elastyczne podejście kosztowe. Wypróbuj najlepszy program do wystawiania faktur Taxon dla swojego biznesu. Program jest dostępny m.in. w Google Play lub w App Store bezpłatnie.

Jak działa najlepszy program do faktur Taxon?

Z menu głównego wystawisz faktury i rachunki dla swoich kontrahentów. Przejrzysty wygląd i opisy pól ułatwiają uzupełnianie dokumentów. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie wpisane informacje są we właściwym miejscu. Co więcej, program pilnuje, aby wszystkie dane niezbędne do wystawienia faktury były uzupełnione. 

d3m2hku

Bezbłędnie wypełniona faktura

Dużym udogodnieniem jest możliwość pobrania informacji o firmie z CEIDG lub KRS. Pozwala to prawidłowo zaczytać takie dane jak NIP czy REGON. Dzięki temu dane kontrahenta będą bezbłędne. Oprogramowania zapewnia oszczędność czasu i minimalizuje liczbę faktur korygujących.

Szkice faktur dla powtarzających się płatności

Program oferuje możliwość wystawiania dokumentów na podstawie zapisanych szkiców. Jest to praktyczne szczególnie w przypadku generowania cyklicznych dokumentów dla tych samych kontrahentów. Parametrami, które ulegają zmianie, są tylko data i kwota na fakturze. Dzięki temu nie tracisz czasu na powtarzalne zadania i możesz skupić się na prowadzeniu biznesu.

Wygodna obsługa faktur kosztowych

Dzięki aplikacji mobilnej oszczędzasz czas nie tylko przy wystawianiu dokumentów, ale i w przypadku faktur kosztowych. Możesz je zeskanować, przesłać plik lub zrobić zdjęcie i wysłać do biura rachunkowego. Po zakupie towaru wystarczy zrobić fotografię faktury i jednym kliknięciem wgrać ją do aplikacji, gdzie będzie bezpiecznie przechowywana. Zobacz na filmie, jak dodawać dokumenty kosztowe do Taxon.

Obowiązkowe e-faktury od 2024 roku

Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 29.10.2021 r., która dotyczyła zmian w Ustawie o podatku od towarów i usług. Najważniejszą informacją dla przedsiębiorców jest fakt, że już od 01.01.20204 r. firmy będą musiały wystawiać ustrukturyzowane faktury elektroniczne zgodne z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). 

d3m2hku

Czym jest e-faktura?

Rząd wprowadził szereg zmian we wspomnianej ustawie i umożliwił wystawianie e-faktur w nowym, ustrukturyzowanym formacie XML, który jest zgodny ze strukturą logiczną dostępną na platformie ePUAP. Ministerstwo Finansów podkreśla, że takie rozwiązanie ułatwi firmom wystawianie dokumentów i ich przesyłanie, a także usprawni procesy księgowe. To wszystko sprawia, że warto jak najszybciej zacząć korzystać z e-faktur w nowej formie, nawet przed wejściem w życie obowiązku wystawiania ich w tym formacie.

Program do wystawiania faktur – wybierz wygodę i szybkość działania

Taxon to intuicyjny program, który umożliwi Ci tworzenie i odbieranie e-faktur bezpośrednio z Twojego smartfona, ale dostępny jest także na komputerze. Program jest prosty w obsłudze i pozwala Ci zaoszczędzić czas, a co za tym idzie także pieniądze. Darmowym narzędziem do wystawiania faktur możesz dysponować wszędzie tam, gdzie jesteś, a dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoim biznesem. Wypróbuj Taxon i przekonaj się, że wysyłka faktur nigdy nie była tak prosta.

Materiał prasowy: Taxon
d3m2hku
d3m2hku