Trwa ładowanie...
d3rpqji

FAMMU/ FAPA: Eksport drobiu z Polski poza UE wzrósł o 6,5% r/r w I-IV

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews) - Eksport żywca, mięsa, podrobów i przetworów drobiu z Polski poza Unię Europejską wzrósł o 6,5% r/r w okresie styczeń-kwiecień br. i wyniósł 40,34 tys. ton, podał Zespół Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych (FAMMU/ FAPA), powołując się na dane Komisji Europejskiej.
Share
d3rpqji

Ogółem wszystkie kraje UE wyeksportowały w tym czasie poza wspólny rynek 430,08 tys. ton drobiu, co oznacza spadek o 2,8% r/r, podano w raporcie.

"Największe ilości drobiu wyekspediowały poza UE tradycyjnie Francja, Holandia, Polska, Niemcy, Wielka Brytania i Belgia. Udział Polski w unijnym wywozie wyniósł 9%, a w ciągu roku wysyłki zwiększyły się o 6,5%" - czytamy w raporcie.

Największymi odbiorcami unijnego drobiu w okresie od stycznia do kwietnia tego roku były kraje afrykańskie ? RPA i Benin, gdzie dostawy zwiększyły się w skali roku odpowiednio o 25% i 17%. Wysyłki do Arabii Saudyjskiej, głównego importera unijnego drobiu w roku ubiegłym, obniżyły się natomiast o 22%, podkreślają analitycy.

W przypadku Ukrainy odnotowano w tym okresie spadek eksportu drobiu (z całej UE) o 49% r/r, natomiast w przypadku Rosji eksport wzrósł o 12% r/r.

Import sektora drobiu z krajów trzecich do UE w omawianym okresie br. wyniósł ok. 263 tys. ton i był o 1,3% wyższy niż rok wcześniej, podano także w materiale.

(ISBnews)

d3rpqji

Podziel się opinią

Share
d3rpqji
d3rpqji