Trwa ładowanie...
d293fey
02-11-2015 18:07

Famur ma list intencyjny ws. połączenia ze spółką Elgór + Zamet

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Famur podpisał list intencyjny z udziałowcami Elgór + Zamet, którego przedmiotem jest udzielenie Famurowi wyłączności negocjacyjnej na przeprowadzenie transakcji połączenia z Elgór + Zamet oraz uzgodnienie ramowych parametrów planowanej transakcji, podała spółka. Wartość transakcji nie przekroczy 14 mln zł i będzie zapłacona częściowo w środkach pieniężnych i w akcjach.

d293fey

"Emitent oczekuje, że podpisanie finalnej umowy inwestycyjnej, w tym szczegółowe zdefiniowanie struktury transakcji, nastąpi nie później niż do końca listopada" - czytamy w komunikacie.

Elgór + Zamet jest uznanym niezależnym producentem maszyn górniczych stanowiących uzupełnienie obecnie posiadanego portfela produktów Famur, w szczególności w obszarze Segmentu Kompleksów Chodnikowych. Spółka jest wiodącym dostawcą wozów wiercących, wiertnic, spągoładowarek i ładowarek wykorzystywanych w kopalniach węgla kamiennego w Polsce. Posiada również referencje na rynkach zagranicznych, a produkty mają potencjał do wykorzystania przez górnictwo innych surowców, podano również.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

d293fey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d293fey