Trwa ładowanie...
d4m0n94

Famur uruchomił program emisji obligacji o wartości do 500 mln zł

Warszawa, 18.12.2015 (ISBnews) - Famur zdecydował o uruchomieniu programu emisji obligacji do łącznej kwoty 500 mln zł, podała spółka.

Share
d4m0n94

Program będzie realizowany nie dłużej niż do 31 grudnia 2017 r. W jego ramach spółka może wyemitować jedną lub więcej serii obligacji.

Wartość nominalna jednej obligacji emitowanej w ramach programu wyniesie 1 000 zł.

"Proponowanie nabycia obligacji będzie dokonywane [...] w trybie emisji niepublicznej (emisja prywatna) kierowanej wyłącznie do indywidualnie oznaczonych adresatów, w liczbie nie większej niż 149. Poszczególne emisje obligacji w ramach kolejnych serii mogą mieć zróżnicowane ostateczne warunki emisji obligacji, w tym zasady ustalania oprocentowania i jego wysokości" - czytamy w komunikacie.
Famur będzie emitował w ramach programu obligacje na okaziciela, zabezpieczone lub niezabezpieczone. Szczegółowe warunki dotyczące zabezpieczeń zostaną określone w warunkach emisji.

d4m0n94

"Warunki emisji każdej serii obligacji mogą stanowić o ubieganiu się o wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub BondSpot S.A." - czytamy dalej.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

d4m0n94

Podziel się opinią

Share
d4m0n94
d4m0n94