Trwa ładowanie...
dgnz3f5

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian

21.09. Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej, dodając przy tym, że jest gotowa do dalszego...

Share
dgnz3f5

21.09. Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej, dodając przy tym, że jest gotowa do dalszego poluźnienia polityki monetarnej w celu wsparcia gospodarki, jednak na razie powstrzymuje się od zwiększenia ilości posiadanych papierów wartościowych - poinformował Fed we wtorek po zakończeniu posiedzenia.

Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

"Komitet będzie dalej monitorował perspektywy dla gospodarki i finansów, i jest gotów wprowadzić dodatkowe środki, by wesprzeć ożywienie gospodarcze i z czasem przywrócić inflację do poziomów zgodnych z założeniami" - napisał Fed w komunikacie.

dgnz3f5

Fed po raz kolejny podkreślił swoją postawę dalszego utrzymywania stóp na niskim poziomie przez "wydłużony okres czasu".

Fed przyznał, że tempo ożywienia i wzrostu miejsc pracy "zwolniło w ostatnich miesiącach".

Bank dodał, że inflacja "jest obecnie na poziomie nieco poniżej" tego, który uważa za odpowiedni z punktu widzenia stabilności cen.

"Inflacja prawdopodobnie pozostanie przez jakiś czas przytłumiona, zanim wzrośnie do poziomów, które komitet uważa za zgodne z przyjętymi założeniami" - napisano.

Rezerwa Federalna podtrzymała swoją decyzję z zeszłego miesiąca o utrzymaniu swojego portfolio na stabilnym poziomie około 2 bilionów dolarów, tak, aby nie pozwolić na odpłynięcie pieniędzy z systemu finansowego.

Kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych odbędzie się 3 listopada. (PAP)

pje/ gor/

dgnz3f5

Podziel się opinią

Share
dgnz3f5
dgnz3f5