Trwa ładowanie...
d44s1l7
18-11-2015 14:08

Feerum ma 'dobry' portfel zamówień, widzi dalszy wzrost popytu na elewatory

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Feerum dysponuje "dobrym" portfelem zamówień obejmującym obecnie 43 umowy o łącznej wartości ponad 31,6 mln zł z terminem realizacji w 2015 i 2016 roku, poinformował prezes Daniel Janusz. Spółka wciąż obserwuje dalszy wzrost popytu na elewatory, zarówno na rynku polskim jak i na rynkach zagranicznych.

d44s1l7
d44s1l7

"W pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 roku konsekwentnie realizowaliśmy strategię, której celem jest uzyskanie pozycji jednego z liczących się na rynku europejskim graczy. Dzięki znaczącym nakładom inwestycyjnym, wspieranym środkami pozyskiwanymi z funduszy Unii Europejskiej, nasze moce produkcyjne oparliśmy w dużym stopniu na zautomatyzowanych, sterowanych komputerowo procesach. Finalizujemy prace nad innowacyjnymi produktami, których wprowadzenie do oferty postawi nas w rzędzie technologicznych liderów na skalę światową" - powiedział Janusz, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, te czynniki, jak również wysoka dynamika wzrostu wyników finansowych za pierwsze trzy kwartały br. stanowi znakomitą podstawę dalszej ekspansji Feerum zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.

Spółka zaznaczyła, że perspektywy rozbudowy portfela w roku 2016 są obiecujące. Oprócz kontraktów na rynku polskim, firma rozwija sprzedaż na rynku białoruskim, niemieckim, ukraińskim, rumuńskim, mołdawskim i mongolskim oraz jest zaangażowana w przetargi w krajach bałtyckich.

Tymczasem wartość tegorocznych inwestycji opiewa na 27,1 mln zł. Program wspierany jest od 2013 roku dotacjami z funduszy europejskich, których dotychczasowa wysokość wynosi 22,3 mln zł. Wartość środków unijnych pozostałych do wykorzystania do końca 2015 roku oraz w roku 2016 wynosi 3,3 mln zł.

d44s1l7

Jednym z kluczowych elementów strategii Feerum jest stałe wprowadzanie do oferty innowacyjnych produktów oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w zakresie budowy elewatorów, opracowywanych zarówno przez własny Dział Badań i Rozwoju, jak i w ścisłej współpracy z renomowanymi placówkami naukowo-badawczymi.

"Najważniejsze efekty tych działań to: Budowa prototypu i rozszerzenie oferty produktowej o nowoczesną, energooszczędną suszarnię wyposażoną w zintegrowane systemy odzysku ciepła oraz odpylania, charakteryzującą się mniejszym zużyciem energii, niższą wagą oraz znacząco ograniczonym stopniem oddziaływania na środowisko, dzięki redukcji hałasu oraz emisji pyłów; Finalizacja prac nad konstrukcjami lekkich silosów stalowych i stalowo-tekstylnych o zdecydowanie bardziej efektywnych parametrach materiało- i energochłonności w porównaniu z silosami tradycyjnymi; Znacznie zaawansowana realizacja projektu umożliwiającego wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania produktów w postaci zintegrowanych kompleksów magazynowo-suszarniczych (zakończenie planowane na rok 2016)" - podano również.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r.

(ISBnews)

d44s1l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44s1l7