Trwa ładowanie...
dfgllah
dfgllah

Feerum spodziewa się lepszych wyników w 2015 r., zapowiada to portfel zamówień

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Aktualny portfel zamówień Feerum, wynoszący blisko 50 mln zł na 2014/2015 rok, pozwala przewidywać, że przyszły rok będzie dla spółki lepszy niż bieżący, poinformował prezes spółki Daniel Janusz. Spółka nadal odczuwa znaczący wzrost popytu na elewatory w kraju i za granicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfgllah

"Portfel zamówień na 2015 r. pozwala przewidywać, że przyszły rok powinien być lepszy od 2014 roku. Trudno powiedzieć jak znacząco, ale już sam start roku to zapowiada" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.

"Portfel obejmuje 57 umów na 2014/2015 o wartości 31,6 mln, do tego dochodzi kontrakt na 16,5 mln zawarty wczoraj. Potencjalny portfel zamówień wynosi ok. 250 mln zł na 2015 r." - dodał członek zarządu Piotr Wielesik.

Janusz wyjaśnił, że najnowszy kontrakt został zawarty z "dużym handlarzem zbożami w Europie" i wyraził nadzieję na kolejne umowy z tym kontrahentem, który panuje duże inwestycje w Polsce i Niemczech.

dfgllah

Spółka pozostaje aktywna na rynkach zagranicznych.

"Pracujemy intensywnie na rynku mongolskim, mołdawskim, ukraińskim, białoruskim - w takiej kolejności, jeśli chodzi o wielkość projektów. Ale też rozpoczynamy projekty na rynku afrykańskim" - wyliczył prezes.

Podkreślił także, że spółka odnotowała pierwsze sprzedaże do Europy Zachodniej i prowadzi rozmowy na temat projektu na Białorusi wartego 30 mln zł. Zastrzegł, że nie wie w tej chwili, czy zostanie on sfinalizowany. "Numerem jeden na starcie w 2015 r. jest jednak Polska" - dodał.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Feerum sięgnęły 90,64 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

dfgllah

Podziel się opinią

Share
dfgllah
dfgllah