Trwa ładowanie...
d1odsjk

Feerum spodziewa się lepszych wyników w 2015 r., zapowiada to portfel zamówień

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Aktualny portfel zamówień Feerum, wynoszący blisko 50 mln zł na 2014/2015 rok, pozwala przewidywać, że przyszły rok będzie dla spółki lepszy niż bieżący, poinformował prezes spółki Daniel Janusz. Spółka nadal odczuwa znaczący wzrost popytu na elewatory w kraju i za granicą.
Share
d1odsjk

"Portfel zamówień na 2015 r. pozwala przewidywać, że przyszły rok powinien być lepszy od 2014 roku. Trudno powiedzieć jak znacząco, ale już sam start roku to zapowiada" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.

"Portfel obejmuje 57 umów na 2014/2015 o wartości 31,6 mln, do tego dochodzi kontrakt na 16,5 mln zawarty wczoraj. Potencjalny portfel zamówień wynosi ok. 250 mln zł na 2015 r." - dodał członek zarządu Piotr Wielesik.

Janusz wyjaśnił, że najnowszy kontrakt został zawarty z "dużym handlarzem zbożami w Europie" i wyraził nadzieję na kolejne umowy z tym kontrahentem, który panuje duże inwestycje w Polsce i Niemczech.

d1odsjk

Spółka pozostaje aktywna na rynkach zagranicznych.

"Pracujemy intensywnie na rynku mongolskim, mołdawskim, ukraińskim, białoruskim - w takiej kolejności, jeśli chodzi o wielkość projektów. Ale też rozpoczynamy projekty na rynku afrykańskim" - wyliczył prezes.

Podkreślił także, że spółka odnotowała pierwsze sprzedaże do Europy Zachodniej i prowadzi rozmowy na temat projektu na Białorusi wartego 30 mln zł. Zastrzegł, że nie wie w tej chwili, czy zostanie on sfinalizowany. "Numerem jeden na starcie w 2015 r. jest jednak Polska" - dodał.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Feerum sięgnęły 90,64 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d1odsjk

Podziel się opinią

Share
d1odsjk
d1odsjk