Trwa ładowanie...
d47iy3x
24-12-2015 12:47

Ferrum zamknęło restrukturyzację długu, liczy na poprawę odbioru przez rynek

Warszawa, 24.12.2015 (ISBnews) - Podpisanie przez Ferrum porozumień z wierzycielami zmienia charakter zadłużenia spółki na długoterminowe, co istotnie poprawia strukturę bilansu spółki, uważa prezes spółki Konrad Miterski. Liczy on w efekcie na pozytywny odbiór spółki przez rynek.

d47iy3x
d47iy3x

"To zmienia zasadniczo charakter długu, bo z długu krótkoterminowego, który był odnawiany co miesiąc przechodzimy w stronę długu pięcioletniego, długoterminowego, z harmonogramem spłaty opartym na przepływach operacyjnych. Poprawa się istotnie struktura bilansu spółki" - powiedział Miterski w rozmowie z ISBnews

Podkreślił, że porozumienia z wierzycielami oddaliły ryzyko nieprzedłużenia i tym samym zapadalności długu.

"Powinno to istotnie poprawić odbiór spółki przez rynek" - stwierdził prezes Ferrum.

Ferrum podpisało 23 grudnia br. porozumienia z ING Bankiem Śląskim, Bankiem Millennium i mFaktoring, określające dla spółki nowy model restrukturyzacji zadłużenia w wysokości odpowiednio 30,7 mln zł (wobec ING), 26 mln zł (wobec Millennium) i 43,5 mln zł oraz 0,65 mln zł (wobec mFaktoring). Termin ostatecznej spłaty wydłużono do do 31 grudnia 2020 r.

d47iy3x

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d47iy3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47iy3x