Trwa ładowanie...

Fiat Auto Poland w I półroczu zwiększył produkcję w Tychach o 11 proc.

W pierwszym półroczu tego roku tyski zakład Fiat Auto Poland wyprodukował 174 127 samochodów, tj. o 11,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. To lepszy wynik od prognoz z początku roku - podało w środę biuro prasowe firmy.

Fiat Auto Poland w I półroczu zwiększył produkcję w Tychach o 11 proc.Źródło: DONATO FASANO/AFP
d1mnbjd
d1mnbjd

Wzrosła produkcja wszystkich samochodów grupy Fiat - Chrysler. Rekordowy był wynik produkcji fiata 500 - wyniósł 101 654 sztuki, to wzrost o 12 proc. Produkcja abarth 500 to 4 327 sztuk - wzrost o 6,4 proc., a lancii ypsilon - 36 689 sztuk - wzrost o 7,4 proc.

W środowym komunikacie podkreślono, że liczba wyprodukowanych fiatów 500 jest rekordowa w historii tego modelu - biorąc pod uwagę okres półrocza.

Zakład w Tychach rozpoczął swoją działalność w 1975 roku, a dzięki inwestycjom na przestrzeni lat, stał się jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących samochody na świecie. Aktualnie produkuje: fiaty 500, abarthy 500, lancie ypsilon i fordy ka.

W ub. roku tyska fabryka Fiata wyprodukowała prawie 300 tys. samochodów, o ponad 15 proc. mniej niż rok wcześniej. Ubytek był skutkiem zaprzestania produkcji pandy classic; produkcję nowego modelu tego auta ulokowano we Włoszech. Produkcja pozostałych wytwarzanych w Tychach modeli koncernu w 2013 r. wzrosła.

Spółka Fiat Auto Poland, do której należy tyska fabryka, wypracowała w ub. roku ponad 291,3 mln zł zysku. To najlepszy wynik spółki w ostatnich latach, osiągnięty mimo spadku produkcji aut. Obecnie tyski zakład zatrudnia ponad 3,3 tys. osób.

Fiat Auto Poland jest największym producentem aut w Polsce.

d1mnbjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mnbjd