Trwa ładowanie...
urząd skarbowy

Fiskus zadzwoni, by wyjaśnić wątpliwości

Zamiast wysyłać pisma, urzędy skarbowe będą telefonicznie wzywać podatników, np. do złożenia deklaracji lub jej uzupełnienia - pisze "Rzeczpospolita".

Share
Fiskus zadzwoni, by wyjaśnić wątpliwości
Źródło: Fotolia
d1rh6t0

Administracja podatkowa chce szybciej rozwiązywać sprawy podatników - i przy okazji poprawić swój wizerunek - dlatego w pierwszej kolejności, jeśli nie ma bezwzględnej konieczności wysyłania pisemnego wezwania, skontaktuje się z nami telefonicznie.

Tak wynika z zatwierdzonego przez wiceministra finansów Jacka Kapicę dokumentu "Standardy dotyczące wyjaśnień i wezwań". Resort wskazuje, że prawo już dopuszcza taki kontakt z podatnikami, ale praktyka fiskusa jest niejednolita - stąd chce wdrożyć jednolite zasady we wszystkich urzędach.

Wezwania telefoniczne mogą być stosowane m.in. wtedy, gdy podatnik nie złoży deklaracji, popełni w niej błędy, poda nieaktualny adres, zapomni złożyć podpis czy nie wskaże precyzyjnie, jakiego okresu dot. deklaracja.

Urząd nie będzie już wówczas prosił o wyjaśnienia na piśmie, a sprawa powinna się dla niego zakończyć sporządzeniem notatki służbowej lub adnotacją w aktach.

Więcej na http://www.rp.pl

d1rh6t0

Podziel się opinią

Share
d1rh6t0
d1rh6t0