Trwa ładowanie...
d2e6b69

Fitch obniżył rating wsparcia Banku Millennium do poziomu 4 z 3

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating wsparcia Banku Millennium do 4 z 3 oraz zrewidowała  pułap ratingu wsparcia do 'NF' (No Floor / brak pułapu) i wycofała go, podał bank.

Share
d2e6b69

"Przyczyną powyższych zmian są zmiany źródła wsparcia z państwowego do instytucjonalnego i wynikają z przeprowadzonego przez Fitch globalnego przeglądu wsparcia państwowego dla banków, który został ogłoszony przez agencję Fitch w marcu 2014" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z oczekiwaniami zaprezentowanymi w marcu zeszłego roku i od tamtej pory regularnie komunikowanymi, Fitch uważa, że podjęte inicjatywy legislacyjne, regulacyjne i polityczne w znacznym stopniu ograniczyły prawdopodobieństwo wsparcia państwowego dla amerykańskich, szwajcarskich i pochodzących z Unii Europejskiej banków komercyjnych, podano także.

Fitch podał, że ratingi wsparcia wyrażają ocenę woli i zdolności podmiotu potencjalnie mogącego udzielić wsparcia (zarówno w znaczeniu suwerennego państwa jak i instytucjonalnego właściciela) do udzielenia takiego wsparcia danej instytucji finansowej.

d2e6b69

"Zmiana ratingu wsparcia nie miała wpływu na bieżące, główne ratingi banku otrzymane od Fitch" - czytamy również.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d2e6b69

Podziel się opinią

Share
d2e6b69
d2e6b69