Trwa ładowanie...
d2k01p3

Fitch obniżył rating wsparcia Getin Noble Banku do poziomu 5 z 3

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings obniżył rating wsparcia Getin Noble Banku do poziomu 5 z 3 oraz zmienił minimalny poziom ratingu wsparcia z poziomu BB na "No Floor". Powyższe zmiany nie mają wpływu na pozostałe oceny banku, podał GNB. 

Share
d2k01p3

Działania w zakresie ocen wsparcia pozostają w związku z przeglądem prawdopodobieństwa uzyskania przez banki na świecie wsparcia ze strony władz kraju macierzystego w przypadku zagrożenia niewypłacalnością, który Fitch prowadzi od marca 2014 r.

"W przekonaniu Fitch Ratings prowadzone działania ustawodawcze, wykonawcze i inicjatywy polityczne pozwoliły znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wsparcia ze strony władz kraju macierzystego w przypadku zagrożenia niewypłacalnością dla banków komercyjnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Szwajcarii i Unii Europejskiej" - czytamy w komunikacie.

Według najlepszej wiedzy emitenta, powyższe działania nie mają związku z bieżącą sytuacją finansową banku, podano także.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany bezpośrednio i pośrednio przez Leszka Czarneckiego.

(ISBnews)

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3