Trwa ładowanie...
d43ginm
07-03-2016 17:53

Fitch podniósł rating międzynarodowy mBanku Hipotecznego do BBB z BBB-

Warszawa, 07.03.2016 (ISBnews) - Agencja ratingowa Fitch Ratings podniosła długoterminowy rating międzynarodowy mBanku Hipotecznego z poziomu BBB- (perspektywa pozytywna) do poziomu BBB ( perspektywa stabilna), w następstwie podwyższenia ratingu IDR Commerzbanku AG z BBB do BBB+ oraz mBanku z BBB-do BBB, podał bank.

d43ginm

"W konsekwencji powyższej akcji ratingowej podwyższony został również krótkoterminowy rating międzynarodowy IDR Banku z F3 do F2 natomiast rating wsparcia został potwierdzony na poziomie 2" - czytamy w komunikacie.

Fitch podał, że zmiana ratingów mBanku Hipotecznego nastąpiła w efekcie rozpoczętego przez agencję Fitch w lutym tego roku przeglądu systemowego dla banków europejskich. Przedmiotem przeglądu była również ocena możliwości wsparcia Banku przez Commerzbank AG i mBank S.A.

"Rating długoterminowy mBanku Hipotecznego S.A. po zmianie znajduje się w skali inwestycyjnej w kategorii BBB oznaczającej dobrą wiarygodność kredytową" - czytamy także.

mBank Hipoteczny należy w 100% do mBanku (dawniej BRE Bank). Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)

d43ginm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ginm