Trwa ładowanie...
d2eermg

Fitch podtrzymał rating wsparcia Banku Pekao na poziomie 2

Warszawa, 12.08.2016 (ISBnews) -  Fitch Ratings podtrzymał rating wsparcia Banku Pekao na poziomie 2. Ratingi IDR oraz viability rating, pozostały bez zmian, podała agencja.

Share
d2eermg

Potwierdzenie ratingu wsparcia Pekao następuje po niedawnej sprzedaży 10% udziałów w banku przez jego rodzica - UniCredit (BBB+/negatywne/BBB+).

"Rating wsparcia Pekao odzwierciedla pogląd Fitch, że pomimo zmniejszenia udziałów UniCredit w banku do 40,1%, prawdopodobieństwo potencjalnego wsparcia w razie potrzeby ze strony UniCredit, pozostaje na wysokim poziomie. Fitch uważa, że UniCredit ma silną zdolność i dużą skłonność do wspierania Pekao" - czytamy w komunikacie.

W połowie lipca br. UniCredit sprzedał 26,2 mln akcji (ok. 10% kapitału) Banku Pekao w przyspieszonym procesie book-buildingu po cenie 126 zł za akcję, za łączną kwotę 749 mln euro, tj. ok. 3,3 mld zł.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

d2eermg

Podziel się opinią

Share
d2eermg
d2eermg