Trwa ładowanie...
d2c1woa

Fitch podtrzymał ratingi A-, A oraz AA+(pol) Małopolski, perspektywa stabilna

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził ratingi (IDR) Małopolski dla zadłużenia w walucie zagranicznej na poziomie A-, dla zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AA+(pol). Wszystkie ratingi mają perspektywę stabilną, podała agencja.

Share
d2c1woa

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla mocne wyniki operacyjne i budżetowe Małopolski wynikające z dobrego zarządzania strategicznego i finansowego, które zdaniem Fitch utrzymają się również w średnim okresie" - czytamy w komunikacie.

Fitch spodziewa się, że wyniki operacyjne Małopolski pozostaną mocne w latach 2015-2016 z nadwyżką operacyjną wynoszącą powyżej 120 mln zł lub 14% dochodów operacyjnych. Zdaniem agencji dobre wyniki operacyjne będą wspierane przez politykę władz województwa mającą na celu utrzymywanie wzrostu wydatków operacyjnych poniżej wzrostu dochodów operacyjnych.

Fitch prognozuje, że zadłużenie bezpośrednie Małopolski wzrośnie nominalnie, ale nie powinno przekroczyć 55% dochodów bieżących (52% w 2014r.). Wskaźnik obsługi zadłużenia w latach 2015-2017 powinien pozostać na bezpiecznym poziomie około 4 lat (2014r.: 3,5 roku). Agencja zakłada, że podobnie jak w latach ubiegłych, województwo będzie ubiegać się o fundusze unijne do współfinansowania swoich wydatków majątkowych, szacowanych na około 400 mln zł rocznie, natomiast część finansowania może pochodzić z nowego długu i własnych środków województwa, podano również.

(ISBnews)

d2c1woa

Podziel się opinią

Share
d2c1woa
d2c1woa