Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Fitch potwierdził ratingi BB i BBB+(pol) Alior Banku, perspektywa stabilna

Warszawa, 12.04.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating w walucie obcej (IDR) Alior Banku na poziomie BB, a rating krajowy długoterminowy na BBB+(pol). Perspektywa ratingów jest stabilna, podała agencja.

Share
d8f2qjb

Jednocześnie Fitch potwierdził viability rating (VR) na poziomie bb, rating krótkoterminowy w walucie obcej na B, rating krajowy krótkoterminowy na F2(pol), support rating na 5 i support rating floor na no floor.

"Potwierdzenie następuje po ogłoszeniu przez bank nabycia części Banku BPH, należącej w 87,2% do GE Capital. W rezultacie transakcji skonsolidowane aktywa Aliora mogą wzrosnąć o 30%. Potwierdzenie odzwierciedla scenariusz bazowy Fitch, w którym wpływ transakcji na profil kredytowy Aliora będzie w zasadzie neutralny. Zdaniem agencji, współczynniki kapitałowe banku, profil biznesu i mix finansowania raczej nie zmienią się znacznie. Jakość aktywa może się nieco poprawić, podczas gdy zyskowność będzie początkowo raczej pod negatywnym wpływem" - czytamy w komunikacie.

Na początku kwietnia Alior Bank zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI. Zamknięcie transakcji przewiduje się do końca 2016 r.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb