Trwa ładowanie...
d2uxn3u

Fitch przyznał finalny rating dla emisji euroobligacji BGK na poziomie 'A-'

Warszawa, 06.05.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings przyznał finalny długoterminowy rating w walucie obcej na poziomie 'A-'  dla emisji euroobligacji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) o wartości do 500 mln euro na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego (KFD), zabezpieczonych gwarancją Skarbu Państwa, podał BGK.

Share
d2uxn3u

"Wskazany rating finalny jest zgodny z ratingiem oczekiwanym, przyznanym przez agencję w dniu 26 kwietnia 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Obligacje będą emitowane w ramach Programu EMTN o wartości do 1 mld euro, który pozwala emitować różne typy papierów. Dochody z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie Krajowego Funduszu Drogowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. Zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Jest instytucją wiodącą w procesie konsolidacji finansów publicznych.

(ISBnews)

d2uxn3u

Podziel się opinią

Share
d2uxn3u
d2uxn3u