Trwa ładowanie...
dvnjfvf

FOMC nie widzi potrzeby luzowania polityki monetarnej - minutes

03.04. Waszyngton (PAP/Internet) - Amerykańska Rezerwa Federalna jest przeciwna dodatkowemu luzowaniu polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie pogorszy się sytuacja...

dvnjfvf
dvnjfvf

03.04. Waszyngton (PAP/Internet) - Amerykańska Rezerwa Federalna jest przeciwna dodatkowemu luzowaniu polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie pogorszy się sytuacja gospodarcza w USA lub inflacja w tym kraju nie spadnie poniżej celu inflacyjnego Fedu - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu.

"Kilku członków FOMC wskazało, że rozpoczęcie dodatkowej stymulacji monetarnej może stać się konieczne, jeśli gospodarka wytraci momentum lub jeśli będzie prawdopodobne, że inflacja będzie pozostawała poniżej 2 proc." - napisano w minutes.

Na marcowym posiedzeniu FOMC podjął decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej. Fed powstrzymał się jednocześnie od wprowadzenia dodatkowych działań, mających na celu obniżenie kosztu kredytu.

Amerykańscy bankierzy centralni powtórzyli jednocześnie deklarację ze styczniowego posiedzenia o zamiarze pozostawienia bez zmian w USA "wyjątkowo niskich stóp procentowych do późnego 2014 roku".

dvnjfvf

W ocenie członków FOMC, deklaracja o pozostawieniu stóp bez zmian do 2014 roku jest zależna od warunków w gospodarce - wynika z minutes.

"Członkowie FOMC zgodzili się, że data zawarta w deklaracji może ulec zmianie w odpowiedzi na znaczne zmiany w perspektywie gospodarki USA" - napisano w raporcie z marcowego posiedzenia.

FOMC ocenił na ostatnim posiedzeniu, że obecny wzrost gospodarczy w USA nie gwarantuje podwyższenia prognozy Fedu dla gospodarki USA na najbliższe lata. Aktualna prognoza Fedu zakłada wzrost amerykańskiego PKB w 2012 roku o 2,2 do 2,7 proc. Wzrost w 2013 roku wyniesie w ocenie Fedu 2,8-3,2 proc.

Na marcowym posiedzeniu członkowie FOMC ocenili również, że stopa bezrobocia w USA pozostaje na "wysokim poziomie", pomimo widocznej w ostatnim czasie poprawy na amerykańskim rynku pracy.

Następne posiedzenie Fed, na którym zapadnie decyzja o stopach procentowych, odbędzie się 24-25 kwietnia. (PAP)

wst/ pr/

dvnjfvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvnjfvf