Trwa ładowanie...
d1qimvn

Fortuna chce wejść na giełdy w Warszawie i Pradze do końca 2010 roku

29.09. Warszawa (PAP) - Firma bukmacherska Fortuna Entertainment Group chce do końca 2010 roku przeprowadzić ofertę publiczną swoich akcji i zadebiutować na giełdach w Warszawie i...
Share
d1qimvn

29.09. Warszawa (PAP) - Firma bukmacherska Fortuna Entertainment Group chce do końca 2010 roku przeprowadzić ofertę publiczną swoich akcji i zadebiutować na giełdach w Warszawie i Pradze - poinformowała Fortuna w komunikacie prasowym.

Oferta będzie realizowana zarówno w formie oferty publicznej - skierowanej do inwestorów w Polsce, Czechach, na Słowacji - jak i oferty prywatnej (private placement) dla inwestorów instytucjonalnych w wybranych jurysdykcjach poza granicami Polski, Czech i Słowacji.

"Planowane wejście na giełdę w kluczowych krajach, w których działa Fortuna jest ważnym rozdziałem w historii grupy. Zaczynając jako lokalna firma, w ciągu ostatnich 10 lat staliśmy się międzynarodową grupą. Osiągnęliśmy pozycję głównego bukmachera w regionie, który wyznacza nowe trendy. Oferta akcji umożliwi pozyskanie środków na kolejne projekty, które wesprą nasz dalszy rozwój. Ponadto, nasi klienci - uczestnicy zakładów sportowych - będą mogli stać się akcjonariuszami Fortuny, co z pewnością dodatkowo wzmocni nasze długotrwałe relacje" - powiedział Jiří Bunda, prezes zarządu Fortuny, cytowany w komunikacie.

d1qimvn

Funkcję globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu pełni UniCredit Bank AG, przy współpracy z Erste Group Bank AG, występującym w roli współmenedżera oferty.

Menedżerem oferty detalicznej w Polsce jest UniCredit CAIB Poland S.A., natomiast Centralny Dom Maklerski Pekao i Dom Maklerski Pekao wystąpią w roli autoryzowanych brokerów oferty na terytorium Polski.

Fortuna Entertainment Group to największa w Europie Środkowej i Wschodniej grupa prowadząca zakłady bukmacherskie (pod względem obrotów w kolekturach). Z przedsiębiorstwa działającego od 1990 roku w Czechach, Fortuna przekształciła się w międzynarodową grupę obecną na rynkach Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

W pierwszym półroczu 2010 roku suma zakładów przyjętych przez Fortuna Entertainment Group wyniosła 192 mln euro - o 12 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego (171 mln euro). Kwota wygranych brutto grupy wyniosła 45,4 mln euro, o 10 proc. więcej niż w I półroczu 2009 roku (41,1 mln euro). Wartość EBITDA po modyfikacjach w I półroczu 2010 roku wzrosła o 4 proc. - do 11,6 mln euro wobec 11,2 mln euro w analogicznym okresie 2009 roku.

d1qimvn

W 2009 roku Grupa Fortuna przyjęła zakłady bukmacherskie na kwotę 338 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim (322 mln euro). Wartość EBITDA po modyfikacjach wyniosła 24,9 mln euro, w porównaniu z 24,4 mln euro w 2008 roku. Zysk netto holdingu w ubiegłym roku wzrósł o 5,5 proc. - do 16,9 mln euro.

Polityka dywidendowa Fortuna zakłada przeznaczanie na nią od 50 do 100 proc. zysku netto.

"Strategia Fortuna Entertainment Group jest skoncentrowana na dwóch głównych kierunkach rozwoju. Pierwszy to ekspansja na rynku internetowych zakładów wzajemnych, w którym Grupa widzi bardzo duży potencjał. Spółka zamierza również umacniać swoją sieć kolektur, między innymi przez zwiększanie liczby zawieranych zakładów w poszczególnych placówkach. Ponadto, ważnym elementem strategii Fortuny jest wprowadzanie nowych produktów oraz kanałów dystrybucji. Istotnym krokiem w kierunku realizacji tego celu było dla Fortuny uzyskanie w lipcu 2010 roku licencji na organizowanie loterii w Czechach. Fortuna poszukuje także możliwości ekspansji na nowe rynki, co uwarunkowane jest jednak lokalnymi regulacjami prawnymi" - napisano w komunikacie.

Jedynym właścicielem Fortuny jest fundusz Penta Investments. (PAP)

pr/ ana/

d1qimvn

Podziel się opinią

Share
d1qimvn
d1qimvn