Trwa ładowanie...
d2k0eem

Fortuna planuje zadebiutować na GPW 28 października

11.10. Warszawa (PAP) - Firma bukmacherska Fortuna Entertainment Group planuje 28 października zadebiutować na warszawskiej giełdzie, a wcześniej 26 października zadebiutuje na...

d2k0eem
d2k0eem

11.10. Warszawa (PAP) - Firma bukmacherska Fortuna Entertainment Group planuje 28 października zadebiutować na warszawskiej giełdzie, a wcześniej 26 października zadebiutuje na giełdzie w Pradze - wynika z informacji Fortuny na stronie internetowej.

Wcześniej spółka informowała, że oferta akcji będzie realizowana zarówno w formie oferty publicznej - skierowanej do inwestorów w Polsce, Czechach, na Słowacji - jak i oferty prywatnej (private placement) dla inwestorów instytucjonalnych w wybranych jurysdykcjach poza granicami Polski, Czech i Słowacji.

Funkcję globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu pełni UniCredit Bank AG, przy współpracy z Erste Group Bank AG, występującym w roli współmenedżera oferty.

Menedżerem oferty detalicznej w Polsce jest UniCredit CAIB Poland S.A., natomiast Centralny Dom Maklerski Pekao i Dom Maklerski Pekao wystąpią w roli autoryzowanych brokerów oferty na terytorium Polski.

d2k0eem

Fortuna Entertainment Group to największa w Europie Środkowej i Wschodniej grupa prowadząca zakłady bukmacherskie (pod względem obrotów w kolekturach). Z przedsiębiorstwa działającego od 1990 roku w Czechach, Fortuna przekształciła się w międzynarodową grupę obecną na rynkach Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

W pierwszym półroczu 2010 roku suma zakładów przyjętych przez Fortuna Entertainment Group wyniosła 192 mln euro - o 12 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego (171 mln euro). Kwota wygranych brutto grupy wyniosła 45,4 mln euro, o 10 proc. więcej niż w I półroczu 2009 roku (41,1 mln euro). Wartość EBITDA po modyfikacjach w I półroczu 2010 roku wzrosła o 4 proc. - do 11,6 mln euro wobec 11,2 mln euro w analogicznym okresie 2009 roku.

W 2009 roku Grupa Fortuna przyjęła zakłady bukmacherskie na kwotę 338 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim (322 mln euro). Wartość EBITDA po modyfikacjach wyniosła 24,9 mln euro, w porównaniu z 24,4 mln euro w 2008 roku. Zysk netto holdingu w ubiegłym roku wzrósł o 5,5 proc. - do 16,9 mln euro.

Jedynym właścicielem Fortuny jest fundusz Penta Investments. (PAP)

bas/ ana/

d2k0eem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k0eem