Trwa ładowanie...

Francuskie markety dalej działają w Rosji. Fala negatywnych komentarzy

Auchan, Decathlon i Leroy Merlin nie zdecydowały się na zamknięcie swoich sklepów w Rosji. Internauci są oburzeni i wyrażają swoje niezadowolenie w komentarzach w mediach społecznościowych. Moderatorzy polskiego profilu Auchan na Facebooku odsyłają do formularza kontaktowego na stronie francuskiej centrali.

Francuskie markety nadal działają w Rosji Francuskie markety nadal działają w Rosji Źródło: Adobe Stock
d40jocc
d40jocc

Francuskie sieci handlowe Auchan, Decathlon i Leroy Merlin nie zdecydowały się na wstrzymanie działalności na terenie Federacji Rosyjskiej — informuje portalspozywczy.pl. Opinia publiczna próbuje wywrzeć na korporacjach zmianę decyzji. Profile tych sieci w mediach społecznościowych wypełniają negatywne komentarze, które mają skłonić formy do zmiany decyzji.

Francuskie sieci w ogniu krytyki

Auchan na swoim profilu na Twitterze poinformował 8 marca, że nawiązał współpracę z francuskim Czerwonym Krzyżem w celu pomocy mieszkańcom Ukrainy. Pod postem pojawiły się nieprzychylne komentarze. Użytkownicy wrzucają zdjęcia ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Na facebookowym profilu polskiego oddziału Auchan Retail moderatorzy w odpowiedzi na nieprzychylne komentarze poinformowała, że w sprawie decyzji francuskiej centrali można się kontaktować z francuskim Auchan.

Komentarz Auchan Polska Facebook
Komentarz Auchan Polska Źródło: Facebook

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sytuacja gospodarki w Rosji. "Kartki i reglamentacja? Najprawdopodobniej tak"

Internauci komentują posty francuskich sieci, próbując wymóc w ten sposób zmianę decyzji zachodnich detalistów.

"Halo Auchan. Nie przeszkadza wam, że codziennie giną ludzie na Ukrainie ???"
"Nic nie jest nam tak potrzebne, jak... powietrze. Powiedzcie to mordowanym na ukraińskiej ziemi dzieciom, kobietom, seniorom. Powiedzcie to tym, których miasta są równane z ziemią. Powiedzcie to tym, którzy umierają teraz z wycieńczenia w oblężonym Mariupolu. Powiedzcie to tym, którzy oddają teraz życie za wolność swoją i naszą. Hańba dla was po wsze czasy. Choć jeszcze możecie się opamiętać"
"Biegnij przez życie zdrowo i sportowo od dziecka " tylko dzieci z Ukrainy giną, one biegną, ale do granicy po życie. Wspierając Rosję dajecie przyzwolenie na zabijanie"
"Jeśli nadal "wasza centrala" będzie kolaborować z ruskimi okupantami. Nasza noga nie stanie w waszym sklepie i nie wydamy tam ani jednej złotówki".

Ekonomiczny kordon sanitarny wokół Rosji

Sieć Leroy Merlin w Rosji, jak informuje "Wprost", skontaktował się z partnerami branżowymi, żeby poinformować o swoich planach działania w Rosji. Francuzi mieli poinformować, że w związku z sankcjami i bojkotem rosyjskiego rynku, sieć ma pracować nad zastąpieniem importowanych towarów produkcją rosyjską i z innych państw, które nie otoczyły Rosji ekonomicznym kordonem sanitarnym.

d40jocc

Zagraniczne firmy wycofują się z Rosji lub zawieszają tam swoją działalność. Część robi to z powodu sankcji, a cześć po prostu bojkotuje rosyjski rynek. Decyzja Coca-Coli i McDonlad’s na zawieszenie w Rosji swojej działalność została wymuszona przez presję opinii publicznej.

Auchan ma w Rosji 311 sklepów i zatrudnia 41 tys. osób. Natomiast Leroy Merlin ma 107 swoich placówek i zatrudnia 36 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d40jocc