Trwa ładowanie...
loteria

Francuz dwukrotnie wygrał na loterii. To się nazywa szczęście

Francuz, którego nazwiska nie ujawniono, w ciągu półtora roku dwukrotnie wygrał w loterii "My Million". Dzięki temu zgarnął dwa razy po 1 mln euro.

Share
Francuz dwukrotnie wygrał na loterii. To się nazywa szczęście
Źródło: Fotolia
d3f3zzj

O tym niesamowitym fakcie pisze dziennika "Le Parisien". Wiadomo, że mężczyzna pochodzi z Górnej Sabaudii w południowo-wschodniej Francji, przy granicy ze Szwajcarią i Włochami. Szczęśliwiec w ciągu ostatnich 18 miesięcy wygrywał po 1 mln euro w loterii "My Million". Jego pierwszy zakład był z 11 listopada 2016 r. Drugi zaś z 18 maja 2018 r.

Szanse na wygraną w tej loterii są bardzo niskie. Wyczyn Francuza uważa się za praktycznie niewykonalny. Na łamach "Le Parisien" pokazał to matematyk w swoich wyliczeniach. Szansa powtórzenia wygranej była równa 1 na 16 miliardów.

Eurojackpot już w Polsce. Do wygrania nawet 380 mln zł

W Polsce szanse na ogromne wygrane mamy, gdy zagramy w dwie gry liczbowe: polskie Lotto i europejskiego EuroJackpota.

d3f3zzj

Eurojackpot to organizowana dla 18 państw europejskich (w tym dla Polski) loteria. Zasady Eurojackpota polegają na wykupieniu kuponu o wartości 10 zł. Można to zrobić w jednej z tysięcy kolektur w Polsce lub przez internet. Następnie należy wytypować pięć z pięćdziesięciu liczb podstawowych (Eurojackpot) oraz dwie ze specjalnych (Euronumery). Zakres tych ostatnich to od 1 do 10.

Pula nagród w Eurojackpot jest podzielona na dwanaście kategorii i może osiągnąć wartość od 10 do 90 mln euro, w zależności od tego, czy komuś uda się odgadnąć daną kombinację liczb. Szanse na główną wygraną w Eurojackpot to 1 do 95 344 200. Losowanie odbywa się w każdy piątek w Helsinkach. Transmisja jest dostępna w internecie. Online publikowane są również wyniki Eurojackpot.

Lotto jest grą kumulacyjną organizowaną przez Totalizator Sportowy.Kolektury z oryginalnym logo znajdują się na terenie całej Polski. Loteria funkcjonuje od 1957 roku. Pod nazwą "Lotto" kryją się także inne gry - m.in. Multi Multi, Mini Lotto i Kaskada.

Losowanie szczęśliwych liczb odbywa się trzy razy w tygodniu - we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 21.40. Gdzie można je oglądać? Na antenie TVP Info, a także na stronie internetowej www.lotto.pl.

d3f3zzj

Cena pojedynczego zakładu wynosi 3 zł (przy dopłacie 1 zł można zagrać o milion w Lotto Plus). Zakup większej liczby zwiększa szansę na wygraną. Liczby na blankiecie można skreślić samodzielnie lub wybrać metodę na "chybił trafił".
WP

Ile można zyskać? W Lotto wysokość głównej wygranej, czyli tzw. "szóstki" jest gwarantowana. Wynosi minimum 2 mln zł. Pieniądze mogą trafić do jednego właściciela szczęśliwego kuponu lub zostać podzielone między kilku zwycięzców, którzy trafnie wytypowali liczby. Jeśli jednak nikt nie zdobył wygranej I stopnia, pula przechodzi na kolejne losowanie.

d3f3zzj

Podziel się opinią

Share
d3f3zzj
d3f3zzj