Trwa ładowanie...
d3xkpug

Wyniki Lotto

Najnowsze informacje
East News
Źródło: East News

Lotto

Lotto jest grą kumulacyjną organizowaną przez Totalizator Sportowy. Kolektury z oryginalnym logo znajdują się na terenie całej Polski. Loteria funkcjonuje od 1957 roku. Pod nazwą "Lotto" kryją się także inne gry - m.in. Multi Multi, Mini Lotto i Kaskada.

Losowanie szczęśliwych liczb odbywa się trzy razy w tygodniu - we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 21.40. Gdzie można je oglądać? Na antenie TVP Info, a także na stronie internetowej www.lotto.pl.

Jak grać w Lotto?

Cena pojedynczego zakładu wynosi 3 zł (przy dopłacie 1 zł można zagrać o milion w Lotto Plus). Zakup większej liczby zwiększa szansę na wygraną. Liczby na blankiecie można skreślić samodzielnie lub wybrać metodę na "chybił trafił".

Ile można zyskać? W Lotto wysokość głównej wygranej, czyli tzw. "szóstki" jest gwarantowana. Wynosi minimum 2 mln zł. Pieniądze mogą trafić do jednego właściciela szczęśliwego kuponu lub zostać podzielone między kilku zwycięzców, którzy trafnie wytypowali liczby. Jeśli jednak nikt nie zdobył wygranej I stopnia, pula przechodzi na kolejne losowanie.

Lotto - wygrane

Najwyższa wygrana w historii polskiego Lotto padła 17 marca 2017 roku. Gracz ze Skrzyszowa w województwie małopolskim zakupił los warty 36,7 mln zł (minus 10 proc. podatku).

Rekordowa kumulacja Lotto miała natomiast miejsce w maju 2016 roku. Można było wygrać aż 60 mln zł. Szczęśliwą "szóstkę" podzieliło jednak między sobą trzech graczy: z Krakowa, z Sosnowca i z Zamościa. Wygrali po 19 268 238,40 zł.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)
d3xkpug

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xkpug
d3xkpug
d3xkpug
d3xkpug