Trwa ładowanie...
d4jlkr2
23-11-2015 10:57

Fundusz Mieszkań na Wynajem powiększył ofertę o ponad 100 lokali we Wrocławiu

Warszawa, 23.11.2015 (ISBnews) - Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) wprowadził do oferty ponad 100 mieszkań we Wrocławiu, poinformowało BGK Nieruchomości.

Share
d4jlkr2

"Budynek z ponad stu mieszkaniami przy ulicy Dąbrowskiego 40 zostanie udostępniony najemcom w pierwszym kwartale 2017 roku" - podano w komunikacie.

Wcześniej Fundusz Mieszkań na Wynajem informował o inwestycjach w Poznaniu, Piasecznie (w aglomeracji warszawskiej), Gdańsku, Krakowie i w Katowicach. Wrocław to kolejne miasto, w którym Fundusz Mieszkań na Wynajem zaproponuje najemcom lokale.

"Jako pierwszy w Polsce instytucjonalny Fundusz Mieszkań na Wynajem postawiliśmy wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość i standard mieszkań, jaki chcemy oferować naszym najemcom. Nasza inwestycja we Wrocławiu jest tego kolejnym przykładem" - powiedział prezes BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński, cytowany w komunikacie.

Budynek, którego budowa rozpoczęła się w lipcu br. zlokalizowany jest przy ulicy Dąbrowskiego 40. Architektura budynku zakłada jedną kondygnację podziemną i 5 kondygnacji nadziemnych. Fundusz przedstawi również ofertę lokali usługowych do wynajęcia znajdujących się w tej lokalizacji.
"Fundusz Mieszkań na Wynajem jest w trakcie przygotowywania kolejnych inwestycji, w których znajdą się mieszkania zarówno dla indywidualnych najemców, jak i dla firm. W chwili obecnej zakontraktowano już inwestycje zlokalizowane w Warszawie w dzielnicach Bielany i Żoliborz, oraz w Krakowie, Poznaniu i w Katowicach" - podano także w komunikacie.

d4jlkr2

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym projektem Banku Gospodarstwa Krajowego. To nowatorskie na polskim rynku przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem oraz poprawienie mobilności Polaków. Inicjatywa ta realizowana jest całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki: BGK Nieruchomości oraz TFI BGK w celu realizacji zamierzeń tego projektu.

(ISBnews)

d4jlkr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jlkr2
d4jlkr2