Trwa ładowanie...
d1is4bf
11-03-2016 14:15

Fundusz PEManagers przejął Mobiltek, właściciela Dotpay, za 116 mln zł

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Zarządzany przez Grupę Private Equity Managers (PEManagers) fundusz MCI.EuroVentures sfinalizował przejęcie Mobiltek - właściciela Dotpay, podał PEManagers. Wartość transakcji to 116,2 mln zł.

d1is4bf
d1is4bf

"MCI.EuroVentures, fundusz zarządzany przez Grupę Private Equity Managers nabył 100% akcji spółki Mobiltek, właściciela Dotpay - jednego z czołowych graczy na rynku płatności elektronicznych w Polsce. Zgodę na przejęcie wydał UOKiK" - czytamy w komunikacie.

23 lutego UOKiK wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji - tym samym spełnił się warunek zawieszający przedwstępnej umowy sprzedaży akcji Mobiltek, podpisanej 30 grudnia 2015 r. Ostateczna wartość nabycia 100% kapitału zakładowego Mobiltek wyniosła 116,2 mln zł, podano również.

Mobiltek jest liderem płatności za pośrednictwem SMS-ów premium oraz direct carrier billing (DCB) świadcząc te usługi zarówno lokalnym jak i międzynarodowym klientom we współpracy z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi. Spółka posiada również silne kompetencje i doświadczenie w realizacji specjalistycznych usług IT, w szczególności dla sektora finansowego.

Dotpay to jeden z liderów polskiego rynku płatności elektronicznych. Posiada kilkunastoprocentowy udział w segmencie płatności "Pay-by-link", który jest jedną z najbardziej popularnych form płatności w polskim e-commerce i odpowiada za ponad 1/3 wszystkich płatności online. W ofercie ma również płatności za pomocą kart płatniczych oraz płatności mobilne. Od 2013 r. posiada licencję krajowej instytucji płatniczej.

d1is4bf

"Mobiltek i Dotpay to wiodące spółki w polskim fintechu, czyli sektorze usług finansowych online. Cieszę się, że tak wartościowe firmy dołączyły oficjalnie do naszego portfela. Posiadają one oferty komplementarne do eCard. Współpraca tych spółek nadzorowana przez nasz fundusz pozwoli im dynamicznie się rozwijać i zwiększać swoją wartość na bardzo atrakcyjnym rynku" - powiedział prezes PEManagers i zarządzający funduszem MCI. EuroVentures Cezary Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

"Potencjał polskiego rynku płatności internetowych wynika z jego bezpośredniej zależności z dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce, którego wartość każdego roku przyrasta dwucyfrowo. W 2015 r. obroty e-handlu w Polsce wyniosły blisko 30 mld zł. Według wyliczeń ekspertów, kwotę 50 mld zł polski e-handel ma przekroczyć już w 2019 r." - powiedział Investment Director w PEManagers Łukasz Wierdak, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że duży potencjał wzrostu rynku płatności online wynika też ze struktury preferowanych form płatności za towar - w Polsce inaczej niż na Zachodzie, wciąż dominuje płatność za pobraniem; na drugim miejscu są szybkie przelewy typu "Pay-by-link", które, ze względu na coraz powszechniejsze używanie urządzeń z mobilnym dostępem do internetu, mają szansę w najbliższych kilku latach stać się najchętniej wybieraną formą płatności w e-commerce. Mobiltek i Dotpay, jak również portfelowy eCard, mają strategię jak zagospodarować ten potencjał, podsumowano w informacji.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d1is4bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is4bf