Trwa ładowanie...
d16qu4g
31-12-2015 09:06

Fundusz PEManagers zainwestował w Mobiltek - właściciela Dotpay

Warszawa, 31.12.2015 (ISBnews) - MCI.EuroVentures, fundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers (PEManagers) podpisał umowę nabycia 100% akcji spółki Mobiltek - właściciela Dotpay, podał fundusz.

d16qu4g
d16qu4g

"Strategia inwestycyjna, którą kierowaliśmy się wcześniej w tym roku, pokazała, że interesuje nas bardzo perspektywiczny obszar obsługi płatności bezgotówkowych. Dotpay i Mobiltek to kolejne atrakcyjne spółki z tego segmentu, które posiadają oferty komplementarne do eCard, firmy będącej również w zarządzaniu funduszu. Inaczej niż eCard, który jest silny w segmencie obsługi płatności kartami kredytowymi, Dotpay ma rozbudowane kompetencje w zakresie przelewów internetowych, a Mobiltek w obszarze SMS premium i DCB" - powiedział prezes Private Equity Managers Cezary Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

Dotpay to jeden z liderów polskiego rynku płatności elektronicznych. Posiada kilkunastoprocentowy udział w segmencie płatności "Pay-by-link", który jest jedną z najbardziej popularnych form płatności w polskim e-commerce i odpowiada za ponad 1/3 wszystkich płatności online. W ofercie ma również płatności za pomocą kart płatniczych oraz płatności mobilne. Od 2013 r. posiada licencję krajowej instytucji płatniczej. Mobiltek jest liderem płatności za pośrednictwem SMS-ów premium oraz direct carrier billing (DCB) świadcząc te usługi zarówno lokalnym jak i międzynarodowym klientom we współpracy z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi. Spółka posiada również silne kompetencje i doświadczenie w realizacji specjalistycznych usług IT dla sektora finansowego.

Polski rynek e-commerce w 2014 r. wart był 27 mld zł. Na koniec tego roku jego wartość ma wynieść 31,5 mld zł, a według prognoz w roku 2019 przekroczy 50 mld zł, podał również fundusz.

"W czasie najbliższych 2-3 lat Dotpay zamierza mocniej wejść w segment płatności mobilnych oraz świadczyć nowe, perspektywiczne usługi płatnicze dla klientów indywidualnych i merchantów. Spółka ma również duże rezerwy w pozyskaniu nowych klientów online i offline. W perspektywie 3-5 lat spółka zamierza rozpocząć ekspansję na rynki Europy ŚrodkowoWschodniej i rozwinąć wielokanałową dystrybucję" - czytamy w komunikacie.

d16qu4g

Mobiltek opiera swoją strategię rozwoju na wzroście sprzedaży treści multimedialnych, rozwoju specjalistycznych usług IT dla instytucji finansowych, rozwoju rynku DCB we współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi oraz budowaniu pozycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

"Możemy teraz silniej zaznaczyć swoją obecność w Polsce, jak i na innych rynkach CEE. Nasza wiedza i doświadczenie w tak przyszłościowych branżach, jak e-commerce i mobile pozwalają nam spokojnie patrzeć w przyszłość. W naszej strategii mamy ambitne plany rozwoju nowych produktów i usług. Wierzymy, że tworzone w grupie innowacyjne rozwiązania e-commerce'owe czy w obszarze mobilnych płatności przyniosą korzyści zarówno merchantom, jak i klientom indywidualnym i liczymy na silne wsparcie ze strony funduszu w realizacji tej strategii" - powiedziała prezes Mobiltek Dorota Ubysz, cytowana w komunikacie.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g