Trwa ładowanie...
d11a6k1
28-01-2016 16:52

Fundusz Venture Incubator zainwestował w Infermedica

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - Fundusz inwestycyjny Venture Incubator nabył udziały w Infermedica od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, podały spółki.

d11a6k1
d11a6k1

"Spółka Infermedica założona w ramach projektu 'Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym' Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ pozyskała kolejnego, dużego inwestora. Opracowanym przez spółkę medycznym systemem informatycznym zainteresował się Venture Incubator. To wrocławski fundusz inwestycyjny tworzony m.in. przez Macieja Jarzębowskiego oraz Jakuba Sitarza - jednych ze współzałożycieli LiveChat Software S.A" - czytamy w komunikacie.

Infermedica stała się pierwszą spółką z branży zdrowia w portfelu funduszu.

"Nabycie udziałów w spółce Infermedica jest dla nas ważnym wydarzeniem, gdyż tą inwestycją wkraczamy w bardzo atrakcyjny i rozwojowy segment IT w usługach medycznych. Infermedica ma wszelkie podstawy, aby stać się firmą o globalnym zasięgu i swoim doświadczeniem zamierzamy ją w tym wesprzeć" - powiedział prezes Maciej Jarzębowski, cytowany w komunikacie.

Infermedica tworzy oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Przykładem wykorzystania opracowanej technologii jest m.in. serwis internetowy Doktor-Medi.pl, który przedstawia przypuszczalne jednostki chorobowe, powiązane ze wskazanymi objawami oraz informuje, do jakiego lekarza specjalisty należy się udać.

d11a6k1

Venture Incubator to fundusz typu Venture Capital z Wrocławia, specjalizujący się w inwestycjach w spółki z sektora IT na wczesnym etapie rozwoju, działających głównie w modelu SaaS. Spółka notowana jest na alternatywnym rynku obrotu NewConnect w Warszawie. Do inwestycji funduszu Venture Incubator należą już takie firmy jak Brand24, TimeCamp czy notowane na rynku NewConnect Patent Fund SA i ARI SA.

(ISBnews)

d11a6k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11a6k1