Trwa ładowanie...
d1daeao
02-11-2015 15:36

Fundusz Warburg Pincus został nowym inwestorem aptek Gemini

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Apteki Gemini ogłosiły nawiązanie partnerstwa ze spółką zależną globalnego funduszu private equity Warburg Pincus, mające na celu wsparcie Gemini w realizacji planu rozwoju i ekspansji poza północny region Polski, poinformował dyrektor zarządzający w Warburg Pincus Paul Best.

d1daeao

?Jako długoterminowy inwestor z orientacją na spółki wzrostowe i z dużym zaangażowaniem na polskim rynku, cieszymy się z możliwości wsparcia Gemini w dostarczaniu wysokiej jakości specjalistycznej opieki farmaceutycznej do pacjentów w całej Polsce" - powiedział Best, cytowany w komunikacie.

Zamknięcie transakcji wymaga spełnienia typowych warunków jak uzyskanie zgód organów nadzoru i pozostałych stron trzecich, podano w komunikacie.

W ramach nowego partnerstwa bieżącą strategię będzie realizować obecny zespół menadżerów Gemini.

?Pojawiają się przed nami możliwości rozwoju zarówno tradycyjnego biznesu Gemini, jak i apteki internetowej. Nasz model niskich cen, wysokiej jakości obsługi i dużej dostępności leków zdobywa wielu lojalnych klientów, których w innym przypadku mogłoby nie być stać na zakup lekarstw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zatrudniliśmy ponad 150 farmaceutów i w kontekście naszej planowanej ekspansji poza region północny w dalszym ciągu zamierzamy oferować atrakcyjne możliwości rozwoju kariery dla ambitnych pracowników w całej Polsce. Cieszę się z możliwości współpracy z funduszem Warburg Pincus na nowym etapie naszego rozwoju" - powiedziała Aleksandra Kuźniak z Gemini, cytowana w komunikacie.

d1daeao

Utworzona w 1990 roku firma Gemini prowadzi apteki w północnej Polsce oraz aptekę internetową. Gemini prowadzi obecnie działalność przede wszystkim na terenie północnej Polski, ale w planach ma ekspansję na cały kraj.

?Działalność on-line, Aptekigemini.pl, została uruchomiona w 2012 roku i obecnie jest największą apteką internetową w Polsce. W sprzedaży posiada bogaty asortyment leków OTC i produktów dla pacjentów i konsumentów w całym kraju. Działalność ta ma istotny potencjał do dalszego wzrostu i rozwoju" - podano w informacji.

Warbug Pincus zainwestował do tej pory w szereg polskich przedsiębiorstw, takich jak INEA (czołowy operator kablowy w Wielkopolsce) i AmRest. Fundusz posiada doświadczenie w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku Warbug Pincus zainwestował przeszło 1 mld USD w 14 spółek z regionu.

(ISBnews)

d1daeao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1daeao