Trwa ładowanie...
d3vofdr
Waluty

Futures - czy niebawem zobaczymy 2 300 pkt?

Piątkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się optymistycznie dla kupujących, kurs otwarcia ukształtował się na poziomie 2 001 pkt, czyli 25 pkt powyżej wtorkowego kursu zamknięcia.
Share
d3vofdr

Początek sesji przebiegał pod dyktando sprzedających, dzienny kurs minimalny został ustanowiony na poziomie 1 967 pkt. Po 30 minutach handlu na rynku terminowym, FW20M09 skutecznie rozpoczęły odrabianie strat i aż do godziny 16.00 czerwcowe kontrakty znajdowały się w relatywnie wąskiej konsolidacji między 1990 - 2 005 pkt. Następnie gwałtowna zwyżka popytu w przeciągu kwadransa wyniosła kurs o 35 pkt. Ostatecznie FW20M09 zakończyły notowania na poziomie 2 040, będącym jednocześnie dziennym maksimum, zyskując do środowego kursu zamknięcia 2,72%. Wolumen obrotów wyniósł 44,7 tys. sztuk.

 Wykres kontraktów FW20
Źródło: Wykres kontraktów FW20

Ostatnia sesja minionego tygodnia przebiegła w dość nieoczekiwany sposób. Na wykresie kontraktów terminowych FW20M09 pokazała się wysoka biała świeca posiadająca jedynie znaczący dolny cień, co oznacza, że popyt wybronił lukę hossy z środy (1 948 - 1 981 pkt). Dodatkowo brak górnego cienia informuje o tym, że maksima obecnego ruchu są jeszcze przed nami. Niemniej jednak rynek dotarł w okolice pierwszego oporu (2 050 pkt), którym jest górne ograniczenie bardziej poziomego kanału wzrostowego budującego się od pierwszej połowy kwietnia. Argumentem strony kupującej jest utrzymywanie się kursów w kanale wzrostowym, zapoczątkowanym w połowie lutego. Jak długo notowania FW20M09 nie wybiją się z aktualnego trendu wzrostowego, szukanie szczytów będzie zajęciem dość ryzykownym. I tu kończą się dobre wiadomości, ponieważ spektakularna zwyżka w końcówce sesji była związana z ucieczką graczy z rynku (spadająca LOP). Jeśli taka panika utrzyma się na dzisiejszej sesji, to kursy mogą bardzo szybko wzrastać, ale zwyżka taka
zwykle bywa równie spektakularnie zakończona mocnymi spadkami. Dodatkowo RSI dotarł do górnego zakresu wahań na rynku byka, co w najbliższym czasie powinno chwilowo ostudzić nastroje na rynku. Argumentem strony kupującej jest mocny RSI, w świetle wskazań filtrującego go Composite Index oraz Derivative Oscillator. Także ADX kontynuuje wzrosty informując o umacnianiu się trendu wzrostowego. Zwyżka kursów trwa, ale jej fundamenty zostają powoli podminowywane.

BM Banku BPH

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr