Trwa ładowanie...

Fuzja Lotosu i Orlenu nadal aktualna

Mimo epidemii koronawirusa Orlen "konsekwentnie realizuje procesy przejęcia Grupy Lotos i Energa".

Fuzja Lotosu i Orlenu nadal aktualnaŹródło: Materiały prasowe, fot: PKN Orlen
d1vssg5
d1vssg5

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa nie przeszkadza Orlenowi w realizacji planów przejęcia Grupy Lotos. Prezes spółki spotkał się z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, by omówić zarówno plany spółki, jak i kwestie bezpieczeństwa.

- Poprzez pakiet pomocowy zapewniamy natychmiastowe wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw i jest to obecnie priorytet rządu. Nie zapominamy jednak o dużych firmach, w tym spółkach Skarbu Państwa. Bez ekosystemu gospodarczego, który wokół nich funkcjonuje, sektor MSP nie będzie mógł wrócić na ścieżkę rozwoju. To właśnie silne, zdywersyfikowane polskie firmy będą mogły zapewnić impuls do pobudzenia gospodarki w momencie zakończenia epidemii – powiedział Jacek Sasin, Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych.

- Zbudowaliśmy solidne fundamenty finansowe i operacyjne, które umożliwiają nam bezpieczne funkcjonowanie nawet w bardziej wymagających warunkach. Dlatego wszystkich, którzy w tym trudnym czasie muszą przemieszczać się i korzystają z własnych samochodów, mogę zapewnić, że na stacjach Orlen paliwa nie zabraknie. Jednocześnie realizujemy działania, które będą konkretnym wzmocnieniem dla firmy i krajowej gospodarki. Nasze plany dotyczące fuzji z Grupą Lotos i Energa są aktualne. Obecna sytuacja na rynku paliwowo-energetycznym to tylko kolejny dowód na to, że firmy muszą dywersyfikować działalność, by zwiększać odporność na wahania makroekonomiczne, a także sytuację geopolityczną – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Orlen czeka na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia grupy Lotos. Jak informują przedstawiciele koncernu, powinna ona zapaść w pierwszej połowie tego roku.

d1vssg5

Jak informuje Orlen, mimo kryzysu przerób ropy w zakładzie produkcyjnym w Płocku odbywa się według planu, choć i tam wprowadzono restrykcyjne procedury bezpieczeństwa, a każdy, kto wchodzi na teren rafinerii, ma mierzoną temperaturę.

Procedury związane z minimalizowaniem ryzyka zakażenia koronawirusem wprowadzono również na stacjach benzynowych, które są regularnie dezynfekowane.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1vssg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vssg5