Trwa ładowanie...
d3aj5y2

FX Energy zakończy prace na odwiercie Angowice-1 przez niezadowalające wyniki

Warszawa, 05.12.2014 (ISBnews) - FX Energy wykonało odwiert Angowice-1 na koncesji Chojnice-Wilcze w woj. kujawsko-pomorskim na głębokość 3800 m, ale planuje zakończyć prace ze względu na nieuzyskanie zadowalających wyników, podała spółka.

Share
d3aj5y2

Spółka podkreśla jednak w komunikacie, że w odwiercie tym natrafiono na "pewne" pokłady węglowodorów. Ponadto, odwiert ten jest dla niej źródłem danych z obszaru, na którym dotychczas nie prowadzono głębokich wierceń.

FX Energy zadeklarowało jednocześnie, że będzie kontynuować program odwiertów poszukiwawczych na tej koncesji (Edge)
, której jest operatorem i jedynym właścicielem.

"Odwiert Angowice-1 daje nam bardzo ważne informacje, pozwalające skalibrować nasze dane sejsmiczne i pomoże nam wypracować znacznie lepszy obraz uwarunkowań geologicznych na obszarze tej koncesji" - powiedział prezes spółki David Pierce, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że wcześniejsze odkrycie gazu w rejonie Tuchili udowodniło istnienie odpowiednich warunków w tym rejonie.

d3aj5y2

"Spółka zauważyła, że posiada trzy potencjalne nowe lokalizacje na koncesji Edge, które będą analizowane pod kątem przeprowadzania odwiertów w 2015 r. Pierwsza lokalizacja znajduje się w pobliżu odwiertów Tuchola, na których odkryto gaz. Dodatkowy odwiert pozwoliłby przetestować złoża, które nadają się do celów produkcyjnych, jak okazało się na przykładzie odwiertów Tuchola-3 i Tuchola-4" - czytamy dalej.

W kolejnych dwóch lokalizacjach spółka planuje przeprowadzić testy tam, gdzie jeszcze nie wykonywała odwiertów.

FX Energy jest niezależną spółką poszukiwawczą ropy i gazu, działającą w USA i Polsce.

(ISBnews)

d3aj5y2

Podziel się opinią

Share
d3aj5y2
d3aj5y2