Trwa ładowanie...
dm5tgj2

Gant nie zapłacił odsetek od obligacji serii AW

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Gant Development w upadłości układowej nie zapłacił odsetek od obligacji serii AW w wysokości 0,6 mln zł, podała spółka. "Zarząd...

Share
dm5tgj2

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Gant Development w upadłości układowej nie zapłacił odsetek od obligacji serii AW w wysokości 0,6 mln zł, podała spółka.

"Zarząd spółki Gant Development S.A. w upadłości układowej przekazuje do publicznej wiadomości informację poufną, że w dniu 27 maja 2014 roku emitent nie dokonał zapłaty odsetek za VII okres odsetkowy od obligacji serii AW, oznaczonych kodem ISIN PLGANT000261 w kwocie 601.402,86 zł. Podanie niniejszej informacji do wiadomości publicznej uzasadnione jest faktem, iż może ona mieć istotny wpływ na ocenę sytuacji finansowej emitenta" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Gant informował, że Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, Wydział VIII ds. upadłościowych i naprawczych zdecydował o zwołaniu posiedzenia przy drzwiach zamkniętych, które odbędzie się 17 czerwca 2014 roku w postępowaniu upadłościowym Gant Development, w przedmiocie zmiany sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego i ewentualnego umorzenia postępowania.

dm5tgj2

Na początku maja Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) nie akceptował propozycji układowych Gant Development w upadłości układowej i zapowiadał możliwe przystąpienie do egzekucji z posiadanych zabezpieczeń.

Grupa kapitałowa Gant Development w upadłości układowej jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. Aktywność deweloperska koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Grupa obecna jest w siedmiu polskich miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój.

(ISBnews)

dm5tgj2

Podziel się opinią

Share
dm5tgj2
dm5tgj2