Trwa ładowanie...
gaz
13-01-2009 08:25

Gaz-System: dostawy gazu dla przedsiębiorstw bez ograniczeń

Operator gazociągów przesyłowych Gaz-System
nie wprowadził ograniczeń w poborze gazu przez odbiorców
przemysłowych. Firma utrzymała we wtorek rano pierwszy stopień
zasilania - podał Gaz-System w komunikacie.

Gaz-System: dostawy gazu dla przedsiębiorstw bez ograniczeńŹródło: AFP, fot: ATTILA KISBENEDEK
dfrjnjf

Obowiązuje on we wtorek od godziny 10 do godziny 22. Gaz-System przewiduje, że pierwszy stopień zasilania będzie także obowiązywał od godz. 22 we wtorek do godziny 10 w środę.

W środę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia ograniczeń w poborze gazu ziemnego dla niektórych odbiorców. Umożliwia ono wprowadzenie ograniczeń w poborze gazu przez największych odbiorców przemysłowych pobierających powyżej 417 m sześc. gazu na godzinę, m.in. zakłady chemiczne i azotowe.

Sygnałem do tego jest ogłoszenie przez Gaz-System odpowiedniego stopnia zasilania.

dfrjnjf

Pierwszy stopień zasilania oznacza dostawy gazu zgodne z umowami. Ograniczenia w poborze gazu są wprowadzane przez odbiorców po ogłoszeniu stopnia zasilania od 2 do 10. Im wyższy stopień zasilania, tym mniej gazu mogą odbierać odbiorcy przemysłowi objęci ograniczeniami ustawowymi.

Możliwe ograniczenia są związane z wstrzymaniem dostaw gazu do Polski przez Ukrainę. Na początku stycznia Rosja wstrzymała dostawy dla tego kraju, a w tym tygodniu dostawy przez Ukrainę przestały docierać do odbiorców europejskich. W poniedziałek jednak rosyjski Gazprom polecił wznowić dostawy gazu przez terytorium Ukrainy do innych państw Europy.

dfrjnjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfrjnjf