Trwa ładowanie...
gddkia
15-03-2013 18:50

GDDKiA: Salini Polska wybrana na wykonawcę A1 z Czerniewic do Kowala

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszcz dokonała ponownego wyboru wykonawców na dokończenie autostrady A1 i oferta włosko-polskiego konsorcjum firm którego liderem jest Salini Polska została ponownie uznana za najkorzystniejszą.

Share
GDDKiA: Salini Polska wybrana na wykonawcę A1 z Czerniewic do KowalaŹródło: Thinkstockphotos
d13dtcu

Chodzi o odcinki Czerniewice-Brzezie i Brzezie-Kowal. Jak poinformowała w piątek GDDKiA, ponowny wybór wykonawców na dokończenie autostrady A1 był zgodny z zaleceniem Krajowej Izby Odwoławczej.

KIO uwzględniając odwołania pozostałych oferentów i wskazała, że konsorcjum, którego liderem jest Salini Polska ma jednoznacznie określić, do którego spośród dwóch postępowań przetargowych dedykuje wskazany w ofertach potencjał techniczny i kadrowy. GDDKiA anulowała więc wybór oferty konsorcjum, a wykonawca miał przedstawić wymagane przez KIO dokumenty.

"Wyrok nie wiązał się z ponownym ogłoszeniem przetargu a tylko koniecznością ponownej oceny ofert" - wskazała w piątkowym komunikacie GDDKiA. "Wyrok KIO umożliwił też Generalnej Dyrekcji weryfikację złożonych wcześniej oświadczeń. Tym samym po przedłożeniu przez Wykonawcę stosownych wyjaśnień i uzupełnień dokonano wyboru ofert najkorzystniejszych dla obu odcinków autostrady A1. Ponownie wybrano włosko-polskie konsorcjum firm którego liderem jest Salini Polska" - poinformowano.

d13dtcu

Jak poinformowała GDDKiA, kolejnym etapem będzie teraz wznowienie kontroli postępowań przetargowych przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, po którym nastąpi podpisanie umów i niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych. "Prace na trzech odcinkach autostrady ruszą w drugim kwartale bieżącego roku. Na dokończenie budowy autostrady A1 wykonawcy będą mieli 11 miesięcy na odcinku Czerniewice - Brzezie oraz 12 miesięcy na odcinku Brzezie - Kowal" - poinformowała Dyrekcja.

Oferta Salini Polska opiewa na 450 mln zł brutto dla odcinka Czerniewice-Brzezie o długości 34,5 km i 608 mln zł brutto dla odcinka Brzezie-Kowal długości 29,5.

Przetargi na dokończenie fragmentu autostrady A1 Czerniewice - Kowal ogłoszono po tym, jak na początku września zostały zerwane dotychczasowe kontrakty. Odcinek Czerniewice - Brzezie budowało konsorcjum, którego liderem była firma SRB Civil Engineering Limited, a odcinek Brzezie - Kowal - konsorcjum, którego liderem spółka PBG. Między wykonawcami a GDDKiA trwa spór o to, kto pierwszy zerwał kontrakt i z czyjej winy to nastąpiło.

Pierwotnie zapowiadano, że odcinek A1 Czerniewice-Kowal gotowy będzie we wrześniu 2012 roku.

d13dtcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13dtcu
d13dtcu