Trwa ładowanie...
d45b8ow

Gdy CPI będzie zbliżać się do celu, stopy proc. mogą wymagać podwyższenia - OCED

10.03. Warszawa (PAP) - Jeżeli aktywność gospodarcza i inflacja przyspieszą zgodnie z prognozami, należy podnieść stopy procentowe NBP - ocenia Organizacja Współpracy Gospodarczej...

d45b8ow
d45b8ow

10.03. Warszawa (PAP) - Jeżeli aktywność gospodarcza i inflacja przyspieszą zgodnie z prognozami, należy podnieść stopy procentowe NBP - ocenia Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). OECD zaleca wprowadzenie częściowo pokrywających się i nieodnawialnych kadencji członków RPP.

"Krótkoterminowe stopy procentowe mogą wymagać podwyższenia, gdy inflacja będzie się zbliżać do celu. (...). Jeżeli aktywność gospodarcza i inflacja przyspieszą zgodnie z projekcją OECD, należy podnieść stopy procentowe NBP" - napisano w opublikowanym w poniedziałek dokumencie.

OECD w dokumencie zaleca, by w Polsce wprowadzono "częściowo pokrywające się i nieodnawialne kadencje członków RPP w celu wzmocnienia polityki pieniężnej".

W poniedziałkowych prognozach dla Polski OCED ocenia, że wzrost gospodarczy w 2014 roku w Polsce wyniesie 2,7 proc., a w przyszłym roku przyspieszy do 3,3 proc. OECD spodziewa się wzrostu CPI z 1,9 proc. w tym roku do 2,2 proc.(PAP)

fdu/ asa/

d45b8ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b8ow