Trwa ładowanie...
d3jwft5
30-10-2014 16:50

Gdynia/ Rozpoczyna się zagospodarowanie poprzemysłowych terenów

Śródmieście Morskie - tak ma się nazywać nowa część śródmieścia Gdyni, która powstanie w ciągu najbliższych kilkunastu latach na byłych terenach przemysłowych nad Zatoką Gdańską. W pierwszym etapie mają powstać budynki mieszkalne i nowoczesna marina.

d3jwft5
d3jwft5

W czwartek w Gdyni należąca do Polskiego Holdingu Nieruchomości SA spółka Dalmor podpisała umowę Joint Venture ze spółką mLocum w sprawie realizacji I etapu inwestycji. Wzdłuż Nabrzeża Kutrowego, na powierzchni ok. 0,6 ha ma powstać niewysoka zabudowa mieszkaniowa składająca się z sześciu budynków o łącznym metrażu 10 tys. m kw. zwana "Portem Rybackim". Budowa ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2016 roku i potrwać do września 2017 r.

Teren tzw. Mola Rybackiego o powierzchni ok. 10 ha należy do Dalmoru i położony jest na sztucznym pirsie wysuniętym w głąb Zatoki Gdańskiej. Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Dalmor SA Krzysztof Rychlicki uważa, że przedsięwzięcie będzie realizowane w jednej z najlepszych lokalizacji na polskim wybrzeżu. Teren Mola Rybackiego jest otoczony z trzech stron morzem. Położony jest w sąsiedztwie Sea Towers, kompleksu dwóch wieżowców (jeden ma 29 a drugi - 38 kondygnacji) należących do najwyższych budynków mieszkalnych w kraju.

Obecny na podpisaniu umowy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przypomniał, że miasto od wielu lat realizuje prace związane z przygotowaniem terenów poprzemysłowych, zlokalizowanych w centrum Gdyni pod nowe funkcje biznesowe. "Śródmieście Morskie lub See City to nowa część Gdyni, która tworzy unikatową szansę rozwojową dla miasta" - ocenił.

Prezes mLocum SA, Krzysztof Suskiewicz przyznał, że jest to "unikatowa lokalizacja, bo jest nad brzegiem morza, a jednocześnie jest w środku dużego miasta". Nie wykluczył, że po zakończeniu I etapu zagospodarowania Mola Rybackiego, jego spółka może uczestniczyć też w realizacji kolejnych etapów inwestycji na tym terenie.

d3jwft5

Rychlicki poinformował, że na początku 2015 roku planowane jest rozpoczęcie budowy mariny na ok. 120 jednostek, która będzie sąsiadować z projektowanymi pierwszymi sześcioma budynkami. Przystań ma budować Dalmor SA. Do użytku ma być oddana najpóźniej w 2017 roku.

Pierwsze mieszkania mają być oddane do użytku też w 2017 roku. Każdy z sześciu budynków będzie miał cztery kondygnacje. Partery mają być przeznaczone pod funkcje usługowe.

Rychlicki poinformował, że przygotowywany jest II etap zagospodarowania terenu. W ramach II etapu mają powstać wyłącznie obiekty usługowo-biurowe i handlowe. Koncepcja tego etapu ma być gotowa na początku przyszłego roku. Poinformował, że z dawnych budynków Dalmoru pozostaną tylko obiekty dwóch byłych chłodni, w których planowane jest utworzenie loftów mieszkaniowych lub biurowych. Łącznie na terenie Mola Rybackiego może powstać ok. 170 tys. m kw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej.

mLocum S.A. (dawniej BRE.locum) należąca do Grupy mBanku, jest jedną z wiodących firm deweloperskich w Polsce. Realizuje projekty mieszkaniowe w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu oraz Trójmieście. Do tej pory zbudowała ponad 4,1 tys. mieszkań w 33 projektach.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych pod względem wartości portfela podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka posiada obecnie 144 nieruchomości i około 700 ha gruntów na terenie całej Polski. Grupa powstała w 2011 r. w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i prowadzących działalność w sektorze nieruchomości w Polsce.

d3jwft5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jwft5