Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
01-01-2018 17:22

Gdzie kupować złoto inwestycyjne?

Temat zakupu złota inwestycyjnego staje się coraz popularniejszy, a wraz z rosnącym zainteresowaniem przybywa również instytucji, które oferują sprzedaż sztabek czy monet bulionowych. Nie wszystkie jednak oferują atrakcyjne ceny oraz odpowiednie zabezpieczenie interesów inwestora.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Gdzie kupować złoto inwestycyjne?Źródło: Materiały prasowe
d2w416q
d2w416q

Złoto inwestycyjne można kupić, między innymi, w bankach, funduszach inwestujących w złoto, a także u niezależnych dystrybutorów. Gdzie kupować złoto inwestycyjne? Oto najważniejsze wady i zalety kilku najpopularniejszych rozwiązań.

Złoto inwestycyjne kupione w banku

Banki kojarzą się zwykle z bezpieczeństwem i odpowiednią ochroną klientów. Jest to również założenie adekwatne w kontekście złota inwestycyjnego – kupione w banku, na pewno jest autentyczne i potwierdzone certyfikatem. Dodatkowo w wielu bankach można kupić też złoto inwestycyjne w atrakcyjnych cenach. Chodzi głównie o te banki, za pośrednictwem których złoto sprzedają bezpośrednio producenci, na przykład Mennica Polska. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zakup złota w banku jest mniej opłacalny, a bank dolicza do ceny wysoką marżę. W związku z tym, przed zakupem złota inwestycyjnego w banku, warto porównać ceny różnych placówek, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, nieobarczoną wysokimi kosztami.

Złoto inwestycyjne kupione od osoby fizycznej

W internecie bez problemu można znaleźć oferty sprzedaży złota inwestycyjnego w postaci sztabek lub monet bulionowych od osób fizycznych, na przykład takich, które kiedyś same zainwestowały w kruszec, a dziś chcą spieniężyć swój majątek. Wybierając jednak taką formę zakupu złota trzeba być bardzo ostrożnym, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy ma się do czynienia z uczciwym sprzedawcą, czy oszustem lub naciągaczem. Autentyczność złota powinna być potwierdzona odpowiednim certyfikatem, ale niestety – każdy dokument można podrobić. Uważać trzeba zwłaszcza na oferty w podejrzanie niskich cenach, ale najlepiej w ogóle zrezygnować z zakupu złota z niepewnego źródła.

Złoto inwestycyjne kupione u producenta lub bezpośredniego dystrybutora

Złoto można kupić również u producenta lub bezpośredniego dystrybutora producenta. Takie rozwiązanie gwarantuje zawsze najniższą marżę, a także bezpieczeństwo dla kupującego, który nie musi się obawiać, że złoto pochodzi z nielegalnego lub niepewnego źródła albo jest wręcz fałszywe. Przykładem takiego sprzedawcy można znaleźć na przykład pod tym linkiem: https://inwestycje.mennica.com.pl/. Bardzo ważną zaletą jest również fakt, że inwestor kupuje złoto i otrzymuje je od sprzedawcy w postaci fizycznej. Dzięki temu ma zawsze dostęp do swoich oszczędności i może je spieniężyć w dowolnej chwili, na przykład, gdy nagle potrzebuje gotówki lub cena sprzedaży osiągnęła zadowalający go poziom.

d2w416q

Popularność złota inwestycyjnego rośnie – wybierz dobrego sprzedawcę

Inwestowanie w złoto staje się coraz popularniejsze. Wiele osób upatruje w zakupie kruszcu szansy na zarobek, kolejni traktują to jako zabezpieczenie przyszłości, jeszcze inni chcą w takiej formie trzymać swoje oszczędności. Bez względu na cel inwestycji w złoto, trzeba zdecydować się na instytucję sprzedającą ten szlachetny metal, która zagwarantuje nie tylko odpowiednie zabezpieczenie klienta, ale również najlepszą cenę. Ostateczna decyzja i tak zawsze należy do inwestora, ale dobrze jest poznać zawczasu wszystkie możliwości, aby została ona podjęta jak najbardziej świadomie.

Artykuł sponsorowany
d2w416q

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w416q