Trwa ładowanie...
d3h4o27
Artykuł sponsorowany

Gdzie kupować złoto inwestycyjne?

Temat zakupu złota inwestycyjnego staje się coraz popularniejszy, a wraz z rosnącym zainteresowaniem przybywa również instytucji, które oferują sprzedaż sztabek czy monet bulionowych. Nie wszystkie jednak oferują atrakcyjne ceny oraz odpowiednie zabezpieczenie interesów inwestora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie kupować złoto inwestycyjne?
(Materiały prasowe)
d3h4o27

Złoto inwestycyjne można kupić, między innymi, w bankach, funduszach inwestujących w złoto, a także u niezależnych dystrybutorów. Gdzie kupować złoto inwestycyjne? Oto najważniejsze wady i zalety kilku najpopularniejszych rozwiązań.

Złoto inwestycyjne kupione w banku

Banki kojarzą się zwykle z bezpieczeństwem i odpowiednią ochroną klientów. Jest to również założenie adekwatne w kontekście złota inwestycyjnego – kupione w banku, na pewno jest autentyczne i potwierdzone certyfikatem. Dodatkowo w wielu bankach można kupić też złoto inwestycyjne w atrakcyjnych cenach. Chodzi głównie o te banki, za pośrednictwem których złoto sprzedają bezpośrednio producenci, na przykład Mennica Polska. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zakup złota w banku jest mniej opłacalny, a bank dolicza do ceny wysoką marżę. W związku z tym, przed zakupem złota inwestycyjnego w banku, warto porównać ceny różnych placówek, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, nieobarczoną wysokimi kosztami.

d3h4o27

Złoto inwestycyjne kupione od osoby fizycznej

W internecie bez problemu można znaleźć oferty sprzedaży złota inwestycyjnego w postaci sztabek lub monet bulionowych od osób fizycznych, na przykład takich, które kiedyś same zainwestowały w kruszec, a dziś chcą spieniężyć swój majątek. Wybierając jednak taką formę zakupu złota trzeba być bardzo ostrożnym, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy ma się do czynienia z uczciwym sprzedawcą, czy oszustem lub naciągaczem. Autentyczność złota powinna być potwierdzona odpowiednim certyfikatem, ale niestety – każdy dokument można podrobić. Uważać trzeba zwłaszcza na oferty w podejrzanie niskich cenach, ale najlepiej w ogóle zrezygnować z zakupu złota z niepewnego źródła.

Złoto inwestycyjne kupione u producenta lub bezpośredniego dystrybutora

Złoto można kupić również u producenta lub bezpośredniego dystrybutora producenta. Takie rozwiązanie gwarantuje zawsze najniższą marżę, a także bezpieczeństwo dla kupującego, który nie musi się obawiać, że złoto pochodzi z nielegalnego lub niepewnego źródła albo jest wręcz fałszywe. Przykładem takiego sprzedawcy można znaleźć na przykład pod tym linkiem: https://inwestycje.mennica.com.pl/. Bardzo ważną zaletą jest również fakt, że inwestor kupuje złoto i otrzymuje je od sprzedawcy w postaci fizycznej. Dzięki temu ma zawsze dostęp do swoich oszczędności i może je spieniężyć w dowolnej chwili, na przykład, gdy nagle potrzebuje gotówki lub cena sprzedaży osiągnęła zadowalający go poziom.

d3h4o27

Popularność złota inwestycyjnego rośnie – wybierz dobrego sprzedawcę

Inwestowanie w złoto staje się coraz popularniejsze. Wiele osób upatruje w zakupie kruszcu szansy na zarobek, kolejni traktują to jako zabezpieczenie przyszłości, jeszcze inni chcą w takiej formie trzymać swoje oszczędności. Bez względu na cel inwestycji w złoto, trzeba zdecydować się na instytucję sprzedającą ten szlachetny metal, która zagwarantuje nie tylko odpowiednie zabezpieczenie klienta, ale również najlepszą cenę. Ostateczna decyzja i tak zawsze należy do inwestora, ale dobrze jest poznać zawczasu wszystkie możliwości, aby została ona podjęta jak najbardziej świadomie.

d3h4o27

Podziel się opinią

Share
d3h4o27
d3h4o27