Trwa ładowanie...

Gdzie zrobisz zakupy w dniu Wszystkich Świętych. Supermarkety będą w środę zamknięte

1 listopada 2017 r. wypada w tym roku w środę. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, więc większość sklepów będzie wtedy zamknięta. Warto zrobić zakupy we wtorek, by nie zabrakło nam podstawowych produktów spożywczych. Jeśli jednak zapomnicie o tym, nie wszystko stracone - otwarte będą niektóre osiedlowe sklepiki, a także punkty sieci Żabka i Freshmarket.

Gdzie zrobisz zakupy w dniu Wszystkich Świętych. Supermarkety będą w środę zamknięteŹródło: Wikimedia Commons CC0
d11uhlh

W środę 1 listopada na pewno nie zrobimy zakupów w dużych supermarketach. Zamknięte drzwi napotkamy tego dnia w Biedronce, Lidlu, Netto, Tesco, Auchanie a także E.Leclercu, Carrefourze czy Kauflandzie.

Również duże galerie handlowe będą zamknięte. Zgodnie z ustawą otwarte mogą być sklepy prowadzone przez właścicieli lub takie, gdzie pracownicy mają umowy-zlecenia.

Biedronki czynne dłużej

Jak informuje w oficjalnym komunikacie właściciel sieci Biedronka, w przeddzień zarówno dnia Wszystkich Świętych, czyli we wtorek 31 października, jak i Narodowego Święta Niepodległości, czyli w piątek 10 listopada, godziny otwarcia zdecydowanej większości sklepów sieci Biedronka będą wydłużone do godz. 22:00. Zmienione godziny pracy nie obejmą jednak wszystkich sklepów.

4 złote zamiast 130. Zobacz, jak samodzielnie zrobić wieniec na grób

Wiele osiedlowych sklepików decyduje się na prace w święta, bo w ten sposób mogą liczyć na dodatkowy zarobek. Zapominalskich, którzy ze zdziwieniem orientują się, że na święta nie kupili chleba czy jajek, jest całkiem sporo.

d11uhlh

Najpotrzebniejsze rzeczy możemy także kupić w sklepach, które funkcjonują przy stacjach benzynowych. Otwarte będą Żabki i sklepy Freshmarket, ale mogą pracować w innych niż w dni powszednie godzinach.

- 1 listopada br. w Dniu Wszystkich Świętych oraz 11 listopada br. w Święto Niepodległości sklepy Żabka i Freshmarket będą czynne krócej, w zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców, w godzinach: od 9.00 do 19.00 lub 11.00 do 21.00. Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki - informuje biuro prasowe Żabki Polska.

d11uhlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11uhlh