Trwa ładowanie...
d1dmw4h

GE Healthcare zatrudni 100 specjalistów IT w Krakowie

GE Healthcare, światowy dostawca technologii i usług medycznych, planuje do końca tego roku zwiększyć ze 100 do 200 osób liczbę pracowników zatrudnionych w swoim centrum IT znajdującym się w Krakowie.

Share
d1dmw4h

We wtorek firma oficjalnie zainaugurowała działalność placówki w Krakowie. Jak poinformowała prezes GE w Polsce i krajach nadbałtyckich Beata Stelmach, Globalne Centrum Doskonałości IT to jedyne tego typu centrum usług wspólnych GE Healthcare, a zarazem jedna z najważniejszych inwestycji firmy w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

Plany rozwoju ośrodka zakładają m.in. skokowy wzrost liczby pracowników oraz poszerzenie oferowanego zakresu usług. Spółka planuje podwoić liczbę stworzonych tam miejsc pracy. Do końca 2015 r. w centrum zatrudnionych będzie łącznie 200 pracowników specjalizujących się w wielu obszarach IT.

Rekrutacja dotyczyć będzie zarówno stanowisk specjalistycznych, jak i menedżerskich. Krakowski ośrodek GE Healthcare planuje zatrudnienie m.in.: programistów, architektów oprogramowania, a także analityków systemowych oraz ekspertów z zakresu e-commerce i big data (pobieranie, przetwarzanie i analizowanie danych). Poszukiwani będą również konsultanci biznesowi i menedżerowie projektów.

d1dmw4h

Będą oni zajmować się tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych wykorzystywanych przez GE Healthcare we wszystkich kluczowych obszarach działalności spółki, takich jak m.in.: diagnostyka medyczna, monitoring stanu zdrowia, technologie wspomagające poprawę wydajności i skuteczności leczenia, infrastruktura do produkcji farmaceutyków.

Krakowski ośrodek pozwoli firmie na własną rękę rozwijać kluczowe rozwiązania w dziedzinie IT. Wcześniej, od lat 90., spółka korzystała w tym obszarze z usług outsourcingowych, które świadczone były z Indii.

Jak przypomnieli przedstawiciele koncernu, na świecie przeznacza on na inwestycje w nowe technologie z zakresu ochrony zdrowia 2 mld dolarów rocznie. GE Healthcare jest częścią korporacji GE - jednego z największych przedsiębiorstw na świecie.

Kraków jest liderem w sektorze usług dla biznesu w Polsce. Według danych organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów tej branży, w stolicy Małopolski pracuje w nich łącznie ponad 33,5 tys. osób.

Wysoka pozycja Krakowa w sektorze outsourcingu została potwierdzona też w ostatnim corocznym zestawieniu "2015 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations", w którym stolica Małopolski utrzymała 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla tego typu inwestycji. Kraków zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

d1dmw4h

Podziel się opinią

Share
d1dmw4h
d1dmw4h