Trwa ładowanie...
dlvsti6

Gekoplast chce przenieść się na rynek główny GPW na początku 2016 roku

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Gekoplast kończy prace nad prospektem emisyjnym i liczy, że przeniesie swoje notowania na główny parkiet GPW z NewConnect na początku przyszłego roku. Przeniesienie odbędzie się bez emisji nowych akcji, poinformował prezes Piotr Górowski.

Share
dlvsti6

"Myślimy, że na początku przyszłego roku będziemy na GPW. (?) Nie planujemy przeprowadzać emisji akcji ze względu na obecną niską wycenę" - powiedział Górowski na konferencji prasowej.

W I połowie roku ceny polimerów, głównego surowca produkcyjnego Gekoplast wzrosły o ponad 50%, co nie przełożyło się negatywnie na wyniki spółki. "Wahania cen surowca specjalnie na wyniki firmy nie przełożyły się" - powiedział prezes.

W III kw. br. spółka zanotowała 23,8 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 19% r/r), 2,5 mln złotych zysku operacyjnego (wzrost o 112% r/r), zaś EBIDTA wyniosła 3,1 mln zł (wzrost o 81% r/r), a zysk netto sięgnął 1,8 mln zł (wzrost o 113% r/r). br.

dlvsti6

Spółka zakłada zwiększenie swoich mocy produkcyjnych z początkiem nowego roku, by sprostać zamówieniom. Nowa linia produkcyjna zwiększy moce firmy o ok. 15% i technicznie gotowa będzie już w grudniu br.

Prezes potwierdził podtrzymanie prognozy firmy co do wyników finansowych, tj. wzrostu przychodów do 90 mln zł, zaś zysku netto do 6 mln zł. Firma zakłada, że w przyszłym roku nastąpi kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży. "Plan dywidendowy zaś ukształtuje się w wysokości 30% wypracowanego wyniku netto" - wskazał Górowski.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2015 r. i zapowiadała wówczas, że chce w ciągu roku, półtora przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy; nie wykluczała, że przejście będzie związane z emisją akcji pod konkretną akwizycję podmiotu z branży.

Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury.

(ISBnews)

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6